Suriye'deki Savaşın Korkunç Yüzünü Anlatan 23 Fotoğraf - Son Dakika

Suriye'deki Savaşın Korkunç Yüzünü Anlatan 23 Fotoğraf

Savaşın vurduğu Suriye'de yaşam mücadelesi veren halk, Esed ve muhaliflerin bombardımanından korunmak için türlü yollar deniyor, işte o ailelerden biri...

1
Suriye'de muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgelerde yaşayan ve ateşkesten umudunu kesen halk, Esed rejimi ve müttefiklerinin bombardımanından korunmak için kendi çözüm yöntemlerini üretiyor.

2
Bunlardan biri de Ebu Ömeru'd Dumani isimli Suriyeli, 6 kişilik ailesi için evinin yakınında bulduğu boş alanda, yerin 4 metre altında bir sığınak yaptığını söyledi.

3
Dumani, "Yaklaşık 5 metrekare genişliğe, 2 metre yüksekliğe ve bir de havalandırma boşluğuna sahip sığınakta, su ve battaniye gibi temel ihtiyaç maddelerini de bulunduruyoruz." dedi.

Sığınak kazma işlemini elindeki basit imkanlarla ancak iki haftada bitirebildiğini kaydeden Dumani, sığınak yapımında inşaat işçiliği tecrübesinden de istifade ettiğini dile getirdi.

4
Duma, Suriye devriminin çıkış noktası olan Mart 2011'de başlayan rejim karşıtı eylemlerin ilk yapıldığı yerler arasında bulunuyor.

Suriye'deki olayların başlamasından sonra birçok katliama sahne olan Duma, en kanlı günlerinden birini 16 Ağustos 2015'te bir pazar yerinin vurulması sonucu yaşamış, söz konusu saldırıda 110 kişi ölmüş, 300 kişi yaralanmıştı.

5
İşte savaşın korkunçluğunu anlatan diğer fotoğraflar...
İşte savaşın korkunçluğunu anlatan diğer fotoğraflar...
6
Belki de Suriye'de 4 yıldır yaşanan iç savaşı bu fotoğraflardan daha iyi hiçbir şey açıklayamaz.

Belki de Suriyede 4 yıldır yaşanan iç savaşı bu fotoğraflardan daha iyi hiçbir şey açıklayamaz.</p><p>
7
Fotoğraflarla çatışmaların devam ettiği kentte keksin nişancılardan korunmak isteyen sivil halkın sokaklarda oluşturduğu barikatlar dikkat çekiyor.
Fotoğraflarla çatışmaların devam ettiği kentte keksin nişancılardan korunmak isteyen sivil halkın sokaklarda oluşturduğu barikatlar dikkat çekiyor.
8
Suriyeliler keskin nişancıların görüş alanlarını kapatmak için her türlü yönteme başvuruluyor.

Suriyeliler keskin nişancıların görüş alanlarını kapatmak için her türlü yönteme başvuruluyor.</p><p>
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Haber Yayın Tarihi: 28.10.2016 14:32

Son Dakika Suriye'deki Savaşın Korkunç Yüzünü Anlatan 23 Fotoğraf - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Alec Baldwin'in eşi, ayna karşısında bebeğini emzirip dişini fırçaladı Hık demiş burnundan düşmüş! Necati Şaşmaz'ın oğlunu görenler gözlerine inanamadı 'Hiç estetik yaptırmadım' demişti! Songül Karlı'nın eski halinden eser yok Ukraynalı kadın dağcılar, Türkiye'nin çatısı Ağrı Dağı'nda böyle poz verdiler Göğüsleri sayesinde aylık 90 bin lira kazanıyor! En büyük derdi araba sürememek