Son Dakika Haberleri: Sürücüyü Linç Edeceklerdi!

Sürücüyü Linç Edeceklerdi!

9 yıl önce

1
Mersin'de 4 ilköğretim okulu öğrencisinin yaralandığı trafik kazası sonrası olay yerinde toplananlar, korkup kendini bir işyerine kilitleyen sürücüyü linç etmek istedi. Polis, satır ve sopalarla saldıran öfkeli kalabalığı dağıtmak için havaya uyarı ateşi açtı.
2
Olay, Kurdali Mahallesi Mersinli Ahmet Bulvarı'nda akşam saatlerinde meydana geldi. Sürücüsünün kimliği açıklanmayan 33 B 2607 plakalı otomobil, doğu ve güneydoğudan göç edenlerin yoğun olduğu Güneykent Mahallesi'nde şehir merkezine doğru giderken yolun karşısına geçmek isteyen ilköğretim okulu öğrencileri Bilal ve İbrahim Çetin kardeşler ile Rojda ve Baran Gücüyetmez kardeşlere çarptı.
3
Otomobil, kaza sonrası elektrik direğine çarparak durdu. Yaralı öğrenciler, ambulanslarla çeşitli hastanelere götürüldü.
4
Kaza sonrası toplanan mahalle halkı, aşırı süratli olduğunu öne sürdükleri sürücüye saldırdı. Korkan sürücü, bir işyerine sığınıp, kapıyı kilitledi.
5
Öfkeli kalabalık sürücüyü linç etmek için saldırırken, işyerinin kapısını tekme ve sopalarla kırmaya çalıştı. Olay yerine gelen çevik kuvvet polisleri vatandaşları dağıtmak istedi. Öfkeli kalabalık, bu kez sürücüyü koruduğu iddiasıyla satır, taş ve bıçaklarla polislere saldırdı.
6
Polis ekipleri yetersiz kalınca, olay yerine takviye ekip istendi. Linç edilmek istenen sürücü, havaya ateş ederek kalabalığın dağıtan polisin oluşturduğu güvenlik koridorundan çıkarılarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Kalabalık, bir süre sonra polisin müdahalesi ile dağıldı.
7
8
9


Haber Yayın Tarihi: 22.03.2011 09:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yaşlandıran FaceApp rekora koşuyor ama tüm verilerimizi çalıyor! Burun estetiği olmak için bıçak altına yatan genç kadının, operasyon esnasında kalbi durdu! Bu kentin neyden yapıldığını duyan şoke oluyor! Vefakar köpeğin inadı yürek sızlatıyor! 18 aydır sahibinin öldüğü yeri terk etmiyor! Rihanna Hollywood'da bulunan lüks villasını, 200 bin lira karşılığında kiraya verdi!