Son Dakika Haberleri: Survivor Adasından Elenen Şahika Ercümen Kimdir?

Survivor Adasından Elenen Şahika Ercümen Kimdir?

3 yıl önce

Dün gece Survivor 2017'ye veda eden isim ünlüler takımından Şahika Ercümen oldu. Adada Adem ve Sabriye ile iyi bir iletişimi olan Şahika, Türkiye'nin rekortmen dalış sporcusu. İşte Survivor Şahika'nın bilinmeyenleri...

1
6 ADET DÜNYA REKORU VAR
6 ADET DÜNYA REKORU VAR
Profesyonel Serbest Dalgıç, Serbest Dalış Eğitmeni, Beslenme ve Diyet Uzmanı. 2014 yılı itibarıyla serbest dalış alanında 6 adet resmi dünya rekoru sahibi. Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 tarihinde Çanakkale'de doğdu ve şuan 32 yaşında.

2
ASTIM YÜZÜNDEN SPORA BAŞLAMIŞ
ASTIM YÜZÜNDEN SPORA BAŞLAMIŞ
Çocukluğunda yaşadığı astım rahatsızlığı üzerine spora başladıktan sonra su sporlarının birçok dalında şampiyonluklar elde etti. Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesini bitirdi. Ankara, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Şu anda Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor.

3
100'ÜN ÜZERİNDE MADALYASI VAR
100ÜN ÜZERİNDE MADALYASI VAR
Dünya rekorlarının yanı sıra 1998 yılından beri katıldığı yüzme ve sualtı sporları müsabakalarında ulusal ve uluslararası 100'ün üzerinde madalya, çeşitli özel ödüller, kupalar, birçok Türkiye Rekoru elde etti. Şahika Ercümen suya karşı olan tutkusu ve minnettarlığı ile sualtı ile ilgili birçok sosyal sorumluluk projesini de gönüllü olarak yürütüyor. İngilizce ve Almanca bilen Şahika Ercümen, ayrıca Uluslararası Serbest Dalış Eğitmeni Lisansına sahip.

4
22 Temmuz 2014 tarihinde Şahika Ercümen aldığı tek bir nefes ile -91 metreye inerek yeni bir Dünya Rekoru kırdı! 23 Temmuz 2014 tarihinde ise paletsiz ip destekli serbest dalış kategorisinde 72 metrelik bir dalış yaparak bir rekor daha kırdı.

5
Derin dalıştaki tüm resmi Türkiye Rekorları kendisine ait olan sporcumuz böylece 6. Dünya Rekoru'na imza atmış oldu.

6
Çeşitli reklam filmleri ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alan milli sporcu, engelliler ile dalış, suların korunması ve nesli tehlike altında olan türler ile ilgili sosyal sorumluluk projeleri yürütmekte, doğru nefeslenme, başarı, motivasyon gibi konularda seminerler de vermektedir.

7
KEREMCEM'LE FLÖRT EDİYORDU!
KEREMCEMLE FLÖRT EDİYORDU!
Bu gerçeği öğrenen şaşıp kalıyor ama bu ünlü ikili 2014 yılında, kısa bir dönem flört etti. Geriye ise sadece bu fotoğraflar kaldı. Ayrılık sonrası Kenan Erçetingöz'ün programına katılan güzel ise bu iddiaların doğru olmadığını, başka bir sevgilisi olduğunu söyledi.

8
9
TUĞÇE İLE KAVGASI
TUĞÇE İLE KAVGASI


Survivor'un önceki bölümünde su topu oyununda Tuğçe ile Şahika büyük bri tartışmaya tutuşmuş, Tuğçe, Şahika'yı itip üzerine top atınca Acun tarafından uyarılmıştı. Şahika ise tartışma sorasında soğukkanlılığını korumuş ve 'Sakin ol' diye tepki göstermişti

10
SEMA'YA KÜFÜR TEPKİSİ
SEMAYA KÜFÜR TEPKİSİ


Sema ve Şahika arasında yaşanan küfür tartışması Ada Konseyi'ne damga vuran bir diğer olaydı. Şahika'ya 'Sür.ük' diyen Sema, bu sözlerini Ada Konseyi'nde güçlükle itiraf etmişti.

11
12
13
14
15
16Haber Yayın Tarihi: 26.04.2017 11:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!