Sütün İçine Sarımsak Koyup İçin! Siyatikten Kansere Her Derde Deva - Son Dakika

Sütün İçine Sarımsak Koyup İçin! Siyatikten Kansere Her Derde Deva

Sarımsağın birçok faydası olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Ama sütle beraber tüketildiğinde ağız kokusunu giderdiğini ve sağlığımız için olağanüstü faydalar sağladığını biliyor musunuz?

1
Besin zehirlenmelerini önler
Besin zehirlenmelerini önler

Bilim adamları besin zehirlenmelerinde sıklıkla karşılaşılan Campylobacter jejuni bakterisine karşı geleneksel antibiyotiklerden ziyade sarımsağın yüz kat daha etkili olduğunu saptamışlardır.

2
Kanseri önler
Kanseri önler

Çalışmalar sarımsak yemenin göğüs kanseri riskini azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiş. Çin populasyonunda yapılan bir çalışmada haftada 2 kez çiğ sarımsak yiyenlerin kansere yakalanma riskleri yarı yarıya azalmış.

3
Sarımsak ezilmiş ve çiğ olarak tüketilmeli.

Ezildiğinde hidrojen sülfit açığa çıkar bu da sağlıklı kan basıncı seviyelerini destekler ve kalp üzerinde sayısız olumlu etkisi vardır.

4
Sarımsağı pişirmeyin!
Sarımsağı pişirmeyin!

Tadını seviyorsak pişmiş yemeklere koymak yerine çiğ tüketilebilir çünkü pişirme işlemi hidrojen sülfit oluşumunu engeller.

Kötü kokusundan ötürü çiğ yenmez bu diyorsanız; yapılan bir çalışmada sütle birlikte tüketiminin ağız kokusunu azalttığı bulunmuş" açıklamalarında bulundu.

5
Sarımsaklı süt ayrıca nedeniyle antioksidan ve antienflamatuar harekete geçirici, siyatik siniri sıkışmayı ağrıyı hafifletmek yeteneğine sahip olduğu bulunmuştur.

6
Sarımsak sütü nasıl hazırlanır?
Sarımsak sütü nasıl hazırlanır?
Malzemeler: 5 diş sarmısak, süt 1 su bardağı (250 ml), 2 yemek kaşığı bal.

7
Tencereye sarımsağı ufak parçalara bölerek ya da ezerek koyun. Ardından sütü ekleyin. 15-20 dakika kısık ateşte kaynatın. Bal ekleyerek 1 bardak için.

Haber Yayın Tarihi: 28.11.2017 08:11

Son Dakika Sütün İçine Sarımsak Koyup İçin! Siyatikten Kansere Her Derde Deva - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Defne Samyeli bikinisinin üzerine giydiği file elbisesiyle büyülüyor Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu Fazla parmakları olduğu için sokağa atılan kedi internette fenomen oldu +18 uygulamaya üye olan rugby oyuncusunun katılma sebebi oldukça ilginç: Her şey spor yapmak için Kızının fotoğrafını çeken anne, iki saniye sonra çığlıklarına hakim olamadı