Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu - Son Dakika

Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu

26.09.2020 17:54

Suudi Arabistan'da 120 bin yıl öncesine ait yüzlerce fosilleşmiş ayak izi keşfedildi. Ayak izlerinden bazılarının, bölgedeki insanlara ait en eski kanıtlar olabileceği ifade edildi.

1
Araştırmacılar, Suudi Arabistan'ın Nefud Çölü'ndeki kurumuş bir göl olan Alathar Gölü havzasında yapılan araştırma sırasında yüzlerce fosilleşmiş ayak izi keşfetti.
2
Alathar Gölü çevresinde keşfedilen 376 antik şekil arasında, insan ayak izi haricinde atlara, develere ve fillere ait izler de tespit edildi.
3
Max Planck Kimyasal Ekoloji Enstitüsü'nden araştırmanın baş yazarlarından biri olan Mathew Stewart, yaptığı açıklamada, "Bu bulguların potansiyelini hemen fark ettik" dedi.
4
Teyit edilmesi halinde insanlara ait olduğu düşünülen ayak izlerinin Arap Yarımadası'nda insan türünün en eski tarihli kanıtları olabileceği belirtildi.
5

Son Dakika Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu - Son Dakika

YORUMLAR (12)
  • egeli: ahmet kardeşe katılıyorum araplar sayesinde hıristiyan devletler refah bolluk içinde bir yaşam sürüyorlar müslüman ülkeler sürünüyor Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • hıghlander: paleontoloji okudum...120 bin yılık insan,at ve fil izi,hem de bir arada..E. Von Daniken'in çöken yalan yağmuru akıbetinden ibret almadınız galibe...mümkün değil!..karbon 14 leme de bir hata ya da rakam hatası yada ateizm hezeyanı..hadi oradan bee! Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı