Tahtaya Üç Kez Vurmanıza Sebep Olacak 15 Tuhaf Hastalık - Son Dakika

Tahtaya Üç Kez Vurmanıza Sebep Olacak 15 Tuhaf Hastalık

20.12.2016 15:50

1
İnsanlar tarih boyunca çeşitli hastalıklarla mücadele etmiştir, bazılarının çözümünü de bulmuştur. Fakat bazı hastalıklar da var ki duyanların üç kez tahtaya vurmasına neden olabiliyor. İşte evlerden uzak dursun denilen, birbirinden tuhaf hastalıklar...

2
Boantropi
Boantropi
Bu hastalıktan muzdarip kişiler, inek veya öküz olduklarına inanırlar.

3
Balık Kokusu Sendromu
Balık Kokusu Sendromu
'Trimethylaminuria' olarak da adlandırılan bu genetik hastalık, hastada çürümüş balık ve çöp kokusuna benzer bir vücut kokusu oluşmasına sebep olur. Bu rahatsızlığın bilinen bir tedavisi yok; ancak diyet yapmak, antibiyotik ve B2 vitamini almanın semptomları hafiflettiği biliniyor.

4
Erotomanya
Erotomanya

Bu rahatsızlıktan muzdarip bir kişi, ünlü birinin gizliden gizliye kendisine aşık olduğuna inanır.

5
Yiyecek Alerjisi
Yiyecek Alerjisi
Bağışıklık sisteminin her türlü yiyeceğe olağandışı tepki vermesi ile kendini gösteren hastalık. Semptomları arasında kaşıntı, dil şişmesi, kusma, ishal ve nefes darlığı bulunuyor.

6
Hipertrikoz (Kurtadam Sendromu)
Hipertrikoz (Kurtadam Sendromu)
Vücutta anormal kıllanma ile karakterize hastalık. Hipertrikozun iki çeşidi vardır; birinde kıllanma tüm vücutta, diğerinde ise sadece belli bir bölgede gözleniyor. Hastalığın bilinen bir tedavisi yok, bu yüzden de hastalar ya çok sık tıraş oluyor ya da kalıcı olarak tüylerini aldırmayı tercih ediyorlar. Bu sendrom aynı zamanda kedilerde de gözleniyor. Bu sendroma sahip Atchoum isimli bir İran kedisi medyada büyük yankı uyandırmıştı.

7
Sürekli Cinsel Uyarılma Sendromu
Sürekli Cinsel Uyarılma Sendromu
Bu hastalık spontane olarak ve devamlı ortaya çıkan genital uyarılmalar ile kendini gösterir. Orgazm ve ıslaklık veya ereksiyon yaşanabilir; ancak şart değildir. Yaşanan durumun cinsel arzu ile hiçbir ilişkisi yoktur. Hasta, orgazm olursa bir süreliğine rahatlayabilir.

8
Lima Sendromu
Lima Sendromu

Bu sendrom, Stockholm sendromunun aksine, rehin alan kişinin rehinesine karşı sempati geliştirmesiyle ortaya çıkar.

9
Koro Sendromu
Koro Sendromu
Koro sendromu, kişinin penisinin küçülmekte veya içeriye çekilmekte olduğu korkusuna kapılmasına neden olan psikiyatrik bir rahatsızlıktır. Hastalar, genital bölgeleri yok olduğunda öleceklerine inanırlar. Bu hastalık genellikle Hindistan, Çin ve Japonya'da görülüyor.

10
Kuru Hastalığı
Kuru Hastalığı
Papua Yeni Gine'deki Fore Kabilesi'nde görülen bu hastalık, frenlenemeyen gülme krizleri ile kendini gösteriyor. Yamyamlık sonucu ortaya çıkan bu hastalığın sonu ise ölüm. Yaygın olarak görülen semptomlar ise şöyle: kas kontrolünün azalması, deformasyon, konuşmada bozulma, titreme, duygusal dengesizlik ve depresyon.

11
Arjiri
Arjiri

Bu hastalık, gümüş veya gümüş tozu bileşimlerine maruz kalma sonucu ortaya çıkar. Hastanın cildi, mavi veya mavimsi griye döner.

12
Maine'de Zıplayan Fransızlar
Mainede Zıplayan Fransızlar

Bu sendroma yakalanan kişiler, normal uyaranlara uzuvlarının ani hareketleriyle anormal tepkiler verebilir. Zıplamak, bağırmak ve oraya buraya vurmak yaygın görülen semptomlardan.

13
Apotemnofili
Apotemnofili
Bir mazoşizm çeşidi olan bu hastalıktan muzdarip kişiler, uzuvlarını kesmek için takıntılı bir istek duyarlar.

14
Likantropi
Likantropi
Bu sendroma yakalanan hastalar, insan olmayan bir hayvana dönüştüklerine ya da dönüşebileceklerine inanırlar.

15
Su Alerjisi
Su Alerjisi

Suyla temas eden cilt acır ve kızarır. Hastalığın, suyun sıcak/soğuk olması veya suyun içindeki flor ve klor ile ilişkisi yoktur.

16
Yabancı Aksan Sendromu
Yabancı Aksan Sendromu

Hastaların birdenbire yabancı bir aksanla konuşmaya başlamaları ile karakterize bir bozukluktur. Hastalar, sözcükleri doğru telaffuz edemedikleri için aksanlı konuşuyormuş izlenimi verirler. Bu rahatsızlık, genellikle felç, kafa travması, migren veya gelişimsel problemler sebebiyle ortaya çıkar.

Son Dakika Tahtaya Üç Kez Vurmanıza Sebep Olacak 15 Tuhaf Hastalık - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor