Son Dakika Haberleri: Taksim'de Bıçaklı, Sopalı, Taşlı Kavga!

Taksim'de Bıçaklı, Sopalı, Taşlı Kavga!

7 yıl önce

İstiklal'de Gezi eylemine polisin müdahalesi sonrası ara sokaklara kaçan göstericilerle esnaf karşı karşıya geldi.

1
Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile Taksim Dayanışması'nın da aralarında bulunduğu bazı kuruluşlar, TMMOB'nin yetki ve gelirlerini Çevre ve Şehirciler Bakanlığı'na devreden torba yasa ile Gezi Parkı olaylarındaki gözaltı ve tutuklamaları protesto etti.
2
Galatasaray Lisesi önünde toplanan gruptakilerin konuşmaların ardından dağılırken diğerleri Taksim'e doğru yürüyüşe geçti. Polis, İstiklal Caddesi'nde grubun önünü keserek dağılmaları uyarısında bulundu. Dağılmayan göstericiler, biber gazı ve TOMA'lardan sıkılan tazyikli suyla dağıtıldı. Polisin müdahalesi üzerine göstericiler ara sokaklara kaçtı.
3
İstiklal Caddesi'nden Ayhan Işık Sokağa doğru kaçan bir kısım göstericilere sokaktaki iki kafenin sahipleri ile çalışanları tepki gösterdi. Esnafın sokağa sokmak istemediği göstericilerden birinin dövülmesi üzerine ortalık karıştı. İki taraf arasında bıçaklar, sopalar ve taşların kullanıldığı kavgalar çıktı. Kalabalık gösterici grubu karşısında kaçmak zorunda kalan esnafların dükkanları tahrip edildi.
4
Bursa Sokak'ta da ellerinde sopa olan birkaç esnaf, göstericilerin sokağa girmesini engellemeye çalıştı. Göstericiler de esnafa taş ve şişelerle karşılık verdi. Olaylar sırasında 2-3 el silah sesi duyulduğu iddia edildi. Çıkan kavgalara polis ekipleri müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.,
5
İstiklal Caddesi'ndeki olaylar sırasında dükkan sahipleri ve çalışanları kepenklerini indirerek kendilerini korumaya çalıştı.
6
7
8
9
10
11
12Haber Yayın Tarihi: 14.07.2013 09:10 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi!