Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son - Son Dakika

Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son

25.11.2020 14:53

Fotoğrafçı, doğa bilimci ve tur lideri Arpit Parekh, Hindistan'da doğanın en ölümcül hayvanları Bengal kaplanı ve tembel ayının karşılaşma anını kaydetti. Todoba Andhari Kaplan Koruma Alanı'nda yaşanan nadir karşılaşmanın kazananı olmadı.

1
Todoba Andhari Kaplan Koruma Alanı'nda tur liderliği yapan Arpit Parekh, ölümcül ayı ve Bengal kaplanının verdiği savaşı kaydetti. Arpit Parekh, ilk kez böyle bir görüntüyle karşılaştığını söyledi. Sadece 1000 metre uzağında gerçekleşen bu savaşı kaydeden Parekh, "Korkunç bir savaştı" dedi.
2
Kaplan göl kenarında duran siyah ayıya doğru koşup ayıya saldırdı. Kaplan ilk darbede ayıyı yere serip üzerine çullandı. O sırada ayı acı içinde kıvranarak çığlık attı.
3
Kaplan, dişlerinin arasına aldığı ayının mücadelesi sonucu yorulup ayıyı bıraktı.
4
Ayı, biraz uzaklaştıktan sonra hızla koşup pençeleriyle kaplana saldırdı. Ağır yaralanan ayı, kendisinden kaçmaya çalışan kaplanı gölün içine girene kadar kovaladı.

5
Parekh, yarım saat süren savaşta ayının kaybedeceğini düşünmüştü. Kaplan ve ayı, sonunda birbirlerinden uzaklaşmaya karar verdi ve ikisi de suya ulaşmaya çalıştı.
6
Parekh, "Tanık olduğum bu an, ormandaki yaşamın ne kadar zor olduğunu bir kez daha anlamama yardımcı oldu" dedi. Yaşam ve ölümle yüzleşmek zorunda kalan bu hayvanlar, kavga sonrası suya koştular ve suyun, ne kadar değerli bir kaynak olduğunu bizlere gösterdiler.

YORUMLAR
500

Son Dakika Tam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son - Son Dakika


Advertisement