Tanesi 10 liradan 3 ev satın alan kadın, gerçeği öğrenince şoke oldu - Son Dakika

Tanesi 10 liradan 3 ev satın alan kadın, gerçeği öğrenince şoke oldu

05.05.2021 10:28

İtalya 1 yıldan fazla bir süredir az nüfuslu terk edilmiş bölgelerde 1 euro'ya konutları satışa çıkardı. İşletme sahibi Rubia Daniels, 2019 baharında Mussomeli, Sicilya'da uygun fiyatlı bir ev satın alan ilk kişilerden biriydi. Önce kendisine sonrasında da çocuklarına 1'er euro'luk ev satın alan kadın yaşadıklarıyla şoke oldu. Çünkü 1 euro'dan satın aldığı evlerin tadilatı ve bakımı oldukça maliyetli.

1
Kaliforniyalı kadın çok iyi bir anlaşma olduğuna karar verdi ve İtalya'da nüfus popülasyonunu artırmak için satışa çıkan evlerden üçünü satın aldı.
2
İşletme sahibi Rubia Daniels, 2019 baharında Mussomeli, Sicilya'da uygun fiyatlı bir ev satın alan ilk kişilerden biriydi ve çocukları için iki tane daha satın aldı.

3
Daniels daha sonra, birçoğu kendi Sicilya evlerini satın alan bir grup arkadaş ve aileyle geri döndü ve şimdi Palermo'nun iki saat güneydoğusundaki kasabada emekli olmayı planlıyor.
4
Evleri almadan önce Sicilya'ya hiç gitmemiş ancak İtalyanca konuşan Daniels, Mussomeli hakkında bir makale okuduktan sonra 1 € 'luk evleri satın alma kararı aldı.
5
Daniels yaptığı anlaşmadan heyecan duysa da, görmezden gelinen kişileri ucuz evler hakkında 'gerçek bir bilgiye sahip olmaları' konusunda uyarıyor.
6
Daniels, kasaba ve satılık evler hakkında çok araştırma yaptı ve daha fazla bilgi için e-posta gönderdi.
7
Daniels kendine bolca zaman ayırdı ve sonunda bir yerine üç ev satın aldı. Oğulları 24 yaşındaki Yuri ve 22 yaşındaki Ygor için birer ev.
8
Ayrıca kızı Selena'nın kendi evini satın almasına yardım etti. Şimdi evrak işlerini tamamlıyor.

9
DailyMail.com'a konuşan kadın, "Hepsi çok heyecanlıydı ve gelecekteki evler için farklı hayalleri ve istekleri var" dedi.
10
Daniels "Genel olarak, yerel halk çok olumlu ve misafirperver davrandılar. İnsanların gelip hayallerinin peşinden gitmesini gerçekten kolaylaştırıyorlar. Mussomeli, dünyanın her yerinden insanlarla çok kültürlü bir yer haline geliyor" dedi.
11
Daniels, başkalarının gelmeden önce araştırma yapması gerektiğini söyledi. Mussomeli'de, alıcılar üç yıl içinde yenilemeli veya bildirilen 5.000 euro depozitoyu ödemeliler.

12
Yenileme fiyatları metrekare başına 100 euro ile 700 euro arasında değişiyor ve evlerin büyüklüğü 11 ile 190 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.
13
Daniels, şimdiye kadar, ilk ev için işçilik ve malzeme için 12.000 dolar harcadı ve bunun kendisine yaklaşık 20 bin dolara mal olmasını bekliyor.
14
İtalya'daki birçok kasaba, son birkaç yılda alıcılara neredeyse ücretsiz evler sunmak için manşetlere çıktı. Bizans mağaralarına ve bir ortaçağ kalesine ev sahipliği yapan Mussomeli, bunu ilk yapanlardan biriydi.
15
Mussomeli Belediyesi, bu kadar çok evin boş kaldığını, çünkü içinde yaşayanların öldüğünü ve çocuklarının ve torunlarının başka şehirlerde yaşamayı seçtiğini açıkladı.
16
Mussomeli'de bir ev satın alan herhangi birinin onu üç yıl içinde yenilemesi gerekiyor, yoksa 5.000 euro olduğu bildirilen depozitolarını kaybediyorlar.
17
CNBC'ye göre yenileme çalışmalarının toplam maliyeti 133.000 euroya kadar çıkabiliyor.
18
Mussomeli'de, alıcıların evlerinin iç mekanlarına da istedikleri her şeyi yapmalarına izin verilir, ancak dış cepheler olduğu gibi durmalıdır.
19
20
21
22
23

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Tanesi 10 liradan 3 ev satın alan kadın, gerçeği öğrenince şoke oldu - Son Dakika


Advertisement