Tanzanya'da Albino İnsanlar Vahşetle Karşı Karşıya - Son Dakika

Tanzanya'da Albino İnsanlar Vahşetle Karşı Karşıya

27.01.2015 19:15

1

Tanzanya'da albino olmak adeta bir korku filminde başrol oyuncusu olmak gibi.

2
Pagan inanışlar Afrika'da halen geçerliliğini koruyor. Vudu büyücüleri zengin olmak isteyen, iyi bir kısmet bulmak isteyen veya sağlığına kavuşmak isteyen pagan Afrikalılara, içinde albino elleri, ayakları, gözleri veya kafa derisi bulunan iksirleri sunmaya bugün de devam ediyor.

3

Bir albinonun kafa derisi, elleri ve ayakları 250 bin dolara kadar çıkan paralara satılıyor.

4

Özellikle Tanzanya'nın iç kesimlerinde insanların en yakın su kuyusuna gitmek için kilometrelerce yürüdüğü yerleşim yerlerinde albino çocuklar kolay av.

5

Resmi rakamlara göre Tanzanya'da 2007 yılında 53 albino, acımasızca katledildi, şans getirdiğine inanıldığı için bedenleri parçalanarak satıldı.

6

Bazı bölgelerde Albino bebeklerin doğar doğmaz öldürüldüğü belirtiliyor.

7

Bir albinonun organları 75 bin dolara kadar alıcı bulabiliyor.

8
Ortalamadan 10 kat fazla Albino vakasının görüldüğü Tanzanya 270 bin dolayında kişiyle en yoğun Albino nüfusuna sahip ülkelerden.

9

Albinoların maruz kaldığı bir diğer şiddet de tecavüz. Zira Afrika'da büyülerin yanı sıra bir albino ile cinsel ilişkiye girmenin AIDS'i iyileştirdiğine dair de bir inanış var.

10
Bu nedenle genellikle öldürülen albino çocukların kız erkek fark etmeden tecavüze uğramış olmalarına yetkililer şaşırmıyor.

11

Halkın çoğunun, kimi zaman "insan olmayan, hayalet", kimi zaman tanrı tarafından cezalandırılmış "lanetli" olarak değerlendirdiği albinolar, bu nedenle çoğu zaman okullara da kabul edilmiyor.

12

Afrika'daki albinolar, cinayetlere maruz kalmalarının dışında saldırılarla ve ayrımcılıkla karşılaşıyor. Albinolar dışarda gün ışığında çalışmak zorunda kaldıkları işlerde ise deri kanserine yakalanma riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Son Dakika Tanzanya'da Albino İnsanlar Vahşetle Karşı Karşıya - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement