Tarih İçindeki İnanılmaz Tesadüfler - Son Dakika

Tarih İçindeki İnanılmaz Tesadüfler

31.08.2015 14:28

1
Hayatta her zaman tesadüflere de yer vardır ki bazı tesadüfler de var ki ağzı açık bırakabilecek kadar şaşkınlık veriyor. İşte o tesadüflerden bazıları... Deux Ex'teki kayıp İkiz Kuleler: Deux Ex video oyununun üretimi sırasında, oyunu tasarl ayanlardan biri, New York manzarasına İkiz Kuleleri koymayı unutur.

2
Bir terör saldırısı olduğu, bu yüzden konulmadığı söylenerek hata telafi edilir. Yıl ise 2000 dir.

3
2002 yılında Finlandiya'da, bisikletiyle otoyolu geçmeye çalışan bir adam, kamyon çarpması sonucu hayatını kaybetti:

4
İki saat sonrasında ise yine bisikletle aynı yolu geçen ikiz kardeşi, aynı şekilde bir kamyonun altında kaldı. İki kardeş, 1.5 km uzaklıkta ve 2 saat arayla aynı şekilde öldü.

5
Hedefine ulaşması biraz zaman alan kurşun: Henry Ziegland kız arkadaşından ayrıldığında, kız arkadaşı intihar etti. Bunun üzerine kızın erkek kardeşi de Henry'yi vurmaya karar verdi. Fakat:

6
kendini vurdu ve Henry şans eseri hayatta kaldı; kurşun çok yakınından geçerek bir ağaca saplandı. Yıllar sonra ise Henry ağacı kesmeye çalıştı; fakat başarılı olamaması sonucu dinamit kullanmaya karar verdi. Ve tahmin edin o kurşun kimi öldürdü!

7
İkiz kalp krizleri: İkizler John ve Arthur Monforth, İngiltere'de birbirinden yaklaşık 120 km uzaklıkta oturuyordu. 22 Mayıs 1975 tarihinde:

8
ikisi de göğüs ağrısı nedeniyle farklı hastanelere kaldırıldı. Birbirinden habersiz bir şekilde, ikisi de kısa süre içinde öldüler.

9
Edgar Allen Poe'nun kitabı gerçek oluyor: Poe'nun kitabı Nantucketlı Arthur Gordon Pym'in Öyküsü, gemi kazasından kurtulan 4 kazazedenin günlerce bir salın üstünde kalması ve Richard Parker adındaki miçoyu yemeye karar vermesini anlatıyor:

10
Kısa bir süre sonra 1884 yılında, Mignonette adındaki gemi batıyor ve 4 kişi hayatta kalıyor. Adı hikayedeki gibi Richard Parker olan miçoyu yemeye karar veriyor bu 4 kişi.

11
Soyadı 'Kargaşa': Mysteries of the Unexplained (Açıklanamayan Gizemler) kitabına göre:

12
...1920li yıllarda üç İngiliz, Peru'ya giden bir trende tanışırlar. Birinin soyadı Bingham, ikincisinin Powell ve diğer adamın soyadı da Bingham-Powell'dır.

13
Eve gelen kitap: Amerikalı yazar Anne Parrish, Jack Frost ve Diğer Hikayeler kitabına rastladığında, Paris'te bulunan bir kitapçının önünden geçiyormuş. O sırada:

14
...çocukken bu kitabı ne kadar sevdiğini anlatıyormuş eşine. Parrish'in kocası kitabı incelemek için eline almış, kapağını açmış ve bu yazıyla karşılaşmış: ''Anne Parrish, 209 N Weber Street, Colorado''

15
Kral Umberto'nun dublörü: İtalya kralı Umberto I, küçük bir restorana gitmiş. Şans eseri kendisi ve restoran sahibinin aynı gün, aynı kasabada doğduğunu ve ikisinin de karısının isminin Margherita olduğunu öğrenmiş:

16
... Krala 29 Temmuz 1900 tarihinde, restoran sahibinin sokakta vurulduğu söylenmiş; ertesi gün ise Kral Umberto suikaste uğramış.

17
Roma'nın kurucusun ismi Romulus, ilk imparatorunun ismi Augustus, son imparatorunun ismi ise Romulus Augustus'tur.

18
Kasıtlı olarak yapılmasa da, II. Dünya Savaşı'nda ölen ilk Britanya askerleri ve son Britanya askerlerinin mezarları, birbirine yalnızca birkaç metre uzaklıktadır.

19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Son Dakika Tarih İçindeki İnanılmaz Tesadüfler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti