Tarihe Geçen İlginç Ölümler - Son Dakika

Tarihe Geçen İlginç Ölümler

26.03.2014 21:26

1
Tarih boyunca insanlar bir çok inanılmaz sebepten dolayı hayatlarını kaybetti. İşte bu inanılmaz vakalardan örnekler:
2
Bir fil bakıcısı filin temizliği ile ilgilenirken filin posasının altında kalıp can vermiş.
3
Iraklı Khay Rahnajet, içinde bomba olan paketi postayla suikast adresine gönderir. Ancak yeterli sayıda pul yapıştıramadığı için, paket ev adresine geri gönderilir. İçinde bomba olduğunu unutan acemi terörist paketi açar ve sonrası malum.

4
1983´te mağazada hırsızlık yaparken yakalanan San Diegolu bir kadın, polislere ''eğer onu bırakmazlarsa'' morarana kadar nefesini tutacağını söyledi. Polisler kadını bırakmadılar, o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.
5
Buenos Aires´te karısına sinirlenip onu öldürmeye karar veren adam, otelin 23. katındaki odalardan karısını aşağıya atar. Kadın elektrik tellerine takılır. İşini sağlama almak isteyen adam, karısının peşinden atlar. Tellere tutunamaz, yere çakılır.
6
Mısırlı çiftçi, Nil Nehri´ne düşen tavuğunu kurtarmak için suya atlar. Ancak girdaba yakalanır. Kıyıya dönemeyince, bağırarak yardım ister. Bu kez oğlu suya atlar. O da girdaba kapılır. Derken adamın kızı, karısı da aynı kaderi paylaşır. Sonunda tavuk kurtulur ama ardında 6 ölü bırakır.

7
Cape Town'da bir hastanede, Cuma günleri 311 numaralı odada, ne olduğu bir türlü bulunamayan gizemli olaylar oluyordu. Devreye giren polis, odayı izlemeye aldı. Sonuç ise; Cuma sabahları saat 06.00´da odaları temizleyen görevli, hastanın solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.

8
Marco ve Roberto adlı iki kardeş, hiç geçinemiyorlardı. Roberto´nun sık sık kendisiyle dalga geçmesine dayanamayan Marco, kardeşini öldürdü ama onun ölümünden 5 dakika sonra kendisi de öldü. Çünkü Marco ile Roberto, aynı donanım sistemini paylaşan ikizlerdi.

9
ABD´nin Alabama Eyaleti´nde 25 yaşındaki bir asker tükürme alışkanlığının kurbanı oldu. Pencere kenarında oturarak tükürüğünü sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan bir asker, dengesini kaybedip 11. kattan düşerek hayatını kaybetti.
10
1995 yılında Coca Cola makinesinden bedava soda almaya çalışan bir adam, aniden fırlayan kola kutusu yüzünden hayatını kaybetti.

11
Jake Fen isimli Macar adam, eşini korkutmak için kendisini asmış pozu verdi. Eve gelen eş, kocasını o görünce bayıldı. Kapıyı açık gören komşu kadın içeriye çifti o halde görünce evi soydu. Topladıkları ile çıkarken, Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın, korkudan öldü.

12
Lunaparkıngece bekçileri, park kapandıktan sonra dönen salıncaklara binmeye karar vermişler. Aleti çalıştırmışlar. Salıncaklara bir güzel kurulmuşlar. Alet çalışmaya başlamış. Fakat 2 kafadar, seans süresini ayarlamayı unutunca bütün gece kusarak ölmüş.

13
New York'ta yaşayan Bayan Carson, bir gün eğlenmek için cenaze işleri yapan bir şirketle anlaştı. Şirket eve telefon edip, Carson´un öldüğünü söyledi. Aile hemen koştu. Bu sırada tabutun içinde yatan bayan Carson, birden doğruluverdi. Ama kızı o anda kalp krizi geçirip öldü.

14
Pisa Kenti´nde oturan 42 yaşındaki Romollo Ribaldo isimli İtalyan, tabanca ile intihar etmeye hazırlandı. Eşi onu engellemek için dil döktü ve Romolo, intihardan vazgeçip silahını yere fırlattı. Ateş alan tabancadan çıkan mermi eşine isabet etti ve eşi öldü.

15
Sibirya´da cenaze, mezarlığa götürülürken tabut düşmüş. Ceset, dinamitle avlanan balıkçıların yanına sürüklemiş. Balıkçılar 'Acaba adamı dinamitle biz mi öldürdük?' diye endişeye kapılarak, cesedi askeri kışlanın tellerine bırakmışlar. Ceset, hastaneye kaldırılmış. Ameliyattan çıkan doktor, ''Çok zor oldu ama galiba yaşayacak.'' demiş.

16
Astronot biliminde çığır açan Danimarkalı bilim adamı Tycho Brahe, vaktinde tuvalete giremediği için öldü.

17
9 yaşındaki zavallı Savannah gizlice şeker yediği için büyükannesi ve büyükbabası tarafından 3 saat koşma cezasına çarptırıldı. Kalbi bu koşuya dayanamayan Savannah hayatını kaybetti.

18
Acil iniş yapan özel uçağın pilotu, acil inişi sırasında plajda koşan 38 yaşındaki Robert Gary Jones'u göremedi ve feci ölüm gerçekleşti.

19
1,4 metre bıyığıyla dünyanın en uzun bıyığına sahip olan Avusturyalı Hans Steininger, çıkan yangından kaçarken bıyığını toplamayı unuttu. Koşarken bıyığının üzerine bastı ve dengesini kaybederek düştü. Yuvarlanırken boynunu kırdı ve öldü.

20
Ünlü viski üreticisi Jack Daniel para kasasını açmak istedi ancak şifresini hatırlayamadı. Sinirlenen Daniel da kasaya bir tekme attı. Ayak baş parmağına zarar veren Daniel, bir süre sonra orada oluşan enfeksiyon yüzünden hayatını kaybetti.

21
Kanadalı bir halk müzisyeni olan Taylor Mitchell bir parkta koşarken iki tilkinin saldırısına uğradı. Ağır yaralar alan müzisyen hastaneye yetiştirildi. Ancak ertesi gün kurtarılamadı.

22
İngiliz David Phyall'ın evini tahliye için mahkeme kararı çıkmıştı. Buna karşı savaş veren Phyall "ancak cesedimi çiğneyerek evimi alırsınız" dedi. Bir gün onlarca uyuşturucu hap içen Phyall, kendi kurduğu testere tuzağının kurbanı oldu.

23
Humberto Hernandez'in evinin yakınlarında lastiği patlayan bir cip yol kenarındaki itfaiye musluğuna çarptı. İtfaiye musluğu çarpmanın etkisiyle havalanıp Hernandez'in tam başının üstüne düştü.

24
Minnesota'da hastanede yeni işe giren Tracy Kralling yüksek basınçlı buhar püskürten sterilizasyon odasına farkında olmadan girdi. Odada kilitli kalan talihsiz kadın 15-20 dakika içinde 180 derece sıcaklığa maruz kalarak can verdi.

25
İsveç Kralı Adolf Frederick yemeği çok severdi ve bu yüzdende öldü. 1771 de 61 yaşında bir sofrada etler, ıstakozlar, çorbalar, tütsülenmiş etler, şampanya ve en sevdiği tatlıdan 14 tane yadikten sonra ölmüştü.
26
Avukat Clement Vallandigham 1871 Thomas McGehan 'in mahkemede savunmasını yaparken juriye tabancanın pozisyonunu göstermek isterken kaza ile kendisini vurdu.

27
Allan Pinkerton (1819-1884) meşhur Pinkerton detektif ajansını yaratan kişiydi.Suç tahlil teknikleri konusunda çok önemli çalışmaları vardı.Böyle bir araştırma sırasında kaptığı enfeksiyon yüzünden yürürken öldü.
28
Bobby Leach, bir gün Yeni Zellanda'da yürürken bir portakal kabuğuna basarak kaydı ve ayağını kırdı. Daha sonra ayağı kesilse de, doktorlar Leach'i kurtaramadı.

29
1911 de Fransız terzi Franz Reichelt son icadı olan "Palto-Paraşüt"ü test etmeye karar verdi. Kendi yaptığı paraşütle Eyfel kulesinden atladı. Aslında çok süpriz bir ölüm denemez. Bu tarihsel atlayışın video çekimleride bulunuyor.
30
Hindistanlı beyzbol oyuncusu Ray Chapman bir beyzbol maçında atış sırasında öldü. 1920 de oynanan bir maçta kafasına beyzbol topu gelmesi yüzünden öldü.
31
1982 de 27 yaşındaki David Grundman Kaktüs reklamları için çöl bitkilerine tabancasıyla atışlar yapıyordu.Fakat bir atışı sırasında kaktüsten fırlayan bir parça ona çarparak ölümüne sebep oldu.Günümüzde bir bitki yüzünden ölen tek kişi olarak biliniyor.

Son Dakika Tarihe Geçen İlginç Ölümler - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement