Tarihin karanlık sayfası: Alman askerlerle cinsel ilişkiye giren Fransız kadınların saçları kazıtıldı - Son Dakika

Tarihin karanlık sayfası: Alman askerlerle cinsel ilişkiye giren Fransız kadınların saçları kazıtıldı

23.04.2020 10:15

Geçmişten günümüze kadınlar birçok farklı şekilde şiddete maruz kaldı. Bu üzücü hadiselerin biri de 2. Dünya Savaşı'nın bitmesiyle arınma dönemine giren Fransa'da görüldü. Ülkede, işgal sırasında isteyerek ya da istemeyerek Alman askerlerle cinsel ilişkiye giren tüm kadınların toplum önünde saçları kazıtıldı.

1
2. Dünya Savaşı sonrasında ülkenin işgalden kurtuluşu ile birlikte Fransızlar hem kutlama yaptı hem de intikam hazırlığı.
2
İşgal yıllarında Almanlarla işbirliği yaptığı düşünülen kişiler, akıl almaz yöntemlerle cezalandırıldı.
3
Bu anlayıştan en çok zararı ise yine kadınlar gördü. Alman askerleri ile her ne şekilde olursa olsun cinsel ilişkiye giren Fransız kadınlar, küçük düşürücü intikam oyunlarından nasibini aldı.
4
Bir kısmını savaş sırasında tecavüze uğrayan kadınların oluşturduğu grupların, halka açık yerlerde saçları kazıtıldı.
5
Sembolik tiyatral organizasyonlara dönüştürülen bu cezalarda, kadınların saçları kazındıktan sonra kafalarına Nazi sembolü de çiziliyordu.
6
Bir nevi onları 'kadın' yapan en önemli parçalarından birini yok eden Fransızlar, 1944-1945 yılları arasında 20 bin ile 40 bin arası kadını aynı şekilde küçük düşürdü.
7
8
9

Son Dakika Tarihin karanlık sayfası: Alman askerlerle cinsel ilişkiye giren Fransız kadınların saçları kazıtıldı - Son Dakika


YORUMLAR (28)
  • aklı selim: maalesef ağlanacak halimize gülüyoruz ve ecnebi hayranlığıyla allah, yurt, insan sevgi ve saygısını yittirdik acı olsada gerçek uçurum ağzına geldik ve çok üzücü Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • fransız: kendi insanına zülüm eden bir millet ancak yok olmaya müstahaktır. fransızlar sadece başka milleten insanlara zulüm etmediginin en aşikar kanıtıdır. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement