Son Dakika Haberleri: Tasarım Harikası Muhteşem Evler

Tasarım Harikası Muhteşem Evler

2 yıl önce

Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi depreme karşı dayanıklı, kimi ise yüksek kira fiyatlarına çözüm odaklı yapılan benzersiz ev tasarımları...

1
KİRA FİYATLARINA MÜTHİŞ ÇÖZÜM
KİRA FİYATLARINA MÜTHİŞ ÇÖZÜM
Bir mimarlık şirketi, Hong Kong'daki konut sorununa çözüm bulmak için su künklerinin içine ev tasarladı. Hong Konglu bir mimarlık şirketi, kentteki konut sorununa çözüm olacağını ileri sürdüğü “OPod” isimli evleri tanıttı.

2
Modern dünyanın en iç açıcı akımlarından olan minimalizm, bu evlerle hayata geçiyor. 2.4 metrelik genişliğe, 8 metre uzunluğa sahip bu boru şeklindeki OPod evlerinde yok yok.

3
Bir ev düşünün, dünyada olabildiğince az yer kaplayıp, her türlü ihtiyacınızı karşılayabiliyor. Bir oturma odası, yatak odası, mini buzdolabı, banyosu ve deposu bile var.


Hong Konglu bir mimar tarafından yapılan bu proje, beton su borularını küçük evlere dönüştürme fikriyle hayat bulmak üzere. Özellikle kalabalık şehirlerde yaşanan yer sorununa kökten çözüm getirmesi, oldukça işlevsel çözümler sunmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

4
OPod Tube Housing sistemi, sekiz metreden biraz daha uzun olan beton tüpleri, yepyeni bir yaşam alanına dönüştürüyor. Diğer yandan oldukça uygun fiyatlı olmaları da şehir hayatını kolaylaştıran etmenler arasında yer alıyor.

5
Bu tüpler bir ya da iki kişiyi ağırlayacak şekilde tasarlanıyorlar. İçlerinde bir yatak, mini buzdolabı, banyo, giysi ve kişisel eşyalar için kullanılacak bol miktarda depolama alanı var. Aynı zamanda istenildiğinde bir oturma odasına dönüşebilen yapıya sahip.


Söz konusu su boruları, projenin inşa edilmesi için girişimi yapılan büyük şehirlerin su kanalarında kullanılmak üzere yapılıyor. Bu proje ile birlikte kendi amaçlarından belki de daha işlevsel bir konuya hizmet etmiş oluyorlar. Her bir OPod'un fiyatı ise sadece 15.000 dolar olarak belirlenmiş durumda.

6
Sistem, şehirlerde oldukça az yer kaplamak için planlandı.

7
ŞEHRİN ORTASINA DAĞ İNŞA EDİP İÇİNDE YAŞAMAYA BAŞLADILAR
ŞEHRİN ORTASINA DAĞ İNŞA EDİP İÇİNDE YAŞAMAYA BAŞLADILAR


Çin'in en büyük ve kalabalık kentlerinden olan Şanghay'da inşa edilen bina görenleri hayrete düşürdü.

8
Çünkü betonların arasından, metrelerce uzaktan kendini belli eden bina, dağ görünümünde!

9
Uzunluğu 50 metre olan ve 2003 yılında tamamlanan yapay dağ, tasarımıyla göz dolduruyor.

10
Diğer yandan Feng Shui'ye göre tasarlanan suni dağın yetersiz aydınlatma sistemine sahip olduğu iddia ediliyor.
11
12
DIŞARIDAN BOŞ BİR KÜTÜK GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA İÇERİSİ ÇOK FARKLI
DIŞARIDAN BOŞ BİR KÜTÜK GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA İÇERİSİ ÇOK FARKLI


Fransa'nın Bordeaux kentinde inşa edilen bu minik ev macera arayanlar için birebir. Doğa yürüyüşçüleri için inşa edilen kütük ev, dışarıdan ufak gibi görünmesine rağmen oldukça kullanışlı.

13
Şekil itibariyle doğada adeta kamufle olan evin kapasitesi 9 kişilik. İşte ormanın ortasında, kalabalıktan tamamen uzakta yapılan silindir şeklindeki evden kareler...

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Haber Yayın Tarihi: 18.01.2018 09:47 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!