Tatil Yapıyorsanız Cildinize Dikkat Edin! - Son Dakika

Tatil Yapıyorsanız Cildinize Dikkat Edin!

11.04.2014 18:24

Deniz ve havuz kullanımından sonra yapılması gerekenler.

1
Deniz ve havuz suyu ile temas saç, tırnaklar ve ciltte kurumaya yol açar. Temiz olmayan sulardan viral, bakteriyel ya da mantar enfeksiyonu bulaşabilir. Enfeksiyonlar deride, dış kulak yolunda ve gözde oluşabilir. Havuz dezenfektanlarına karşı egzama gelişebilir.

2
Deniz ve havuzdan sonra nelere dikkat etmeli?
3
Temiz plajları ve uygun şekilde dezenfekte edilen havuzları tercih edin.
4
Islak mayo ile uzun süre kalmak vajinal mantarları, kasık mantarlarını kolaylaştırır. Deniz ve havuzdan çıkınca kuru mayo giyin.
5
Havuz kenarındaki ıslak zeminlere çıplak ayakla basmak ya da başkasının terlik ve havlusunu kullanmak mantar bulaşmasını kolaylaştırır. Havuz kenarında terlik giyin, kişisel eşyalarınızı kullanın.
6
Deniz ve havuzdan sonra, temiz tatlı suyla, yumuşak şampuan ve sabunlarla banyo yapın.
7
Banyodan hemen sonra bir vücut losyonu ile vücudunuzu, cilt yapınıza uygun nemlendirici krem ile yüzünüzü nemlendirin.
8
Kuru, kıvırcık veya boyalı saçlarınız varsa saç kremleri kullanabilirsiniz.
9
Çok sık ıslanıp kuruyan tırnaklar kolay kırılır. Oje ve aseton da bu etkiyi artırır. Tırnakları kısa tutun, sık oje aseton kullanmayın, elinize sürdüğünüz nemlendiricilerle tırnaklarınızı da nemlendirin, tırnağı sertleştiren ürünler kullanın.

Son Dakika Tatil Yapıyorsanız Cildinize Dikkat Edin! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Diletta'nın kalçalarından alamadı Sahilde yürüyüş yaparken başına talih kuşu kondu! Bulduğu cisim ona 2 milyon kazandıracak Kurtuluşu mucize! Kaybolan yaşlı kadın ormandan gelen sesle bulundu İstanbul'un göbeğinde ama çok az kişi biliyor! Yıllardır cam fanusların içinde saklanıyorlar Büyük beden model, yine yaptı yapacağını! Ayna karşısında çırılçıplak karnını doyurdu