Son Dakika Haberleri: Tayland'da Yılbaşı Kutlamaları Faciaya Döndü

Tayland'da Yılbaşı Kutlamaları Faciaya Döndü

11 yıl önce

1
Tayland'ın Başkenti Bangkok'taki Bir Gece Kulübünde Yılbaşı Kutlamaları Sırasında Çıkan Yangında 59 Kişi Öldü, 200'den Fazla Kişi de Yaralandı.


2
Polis yetkilileri, gece yarısından hemen sonra çıkan yangına, gece kulübünde eğlenenlerin beraberlerinde getirdikleri fişeklerin ya da yeni yıl için geri sayım yapılırken kullanılan ses yalıtımlı havai fişeklerin sebep olduğunun sanıldığını belirtti.


3
Tek kapısı olan ve yaklaşık 1000 kişinin bulunduğu gece kulübünde yangından sonra izdiham yaşandığı ve içerdekilerden bir kısmının da izdiham sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı.


4
Polis Müdürü Jongrak Jutanont, ilk incelemede gece kulübünün güvenlik sisteminin standartların altında olduğunun tespit edildiğini söyledi ancak detaylı bilgi vermedi.


5
Öte yandan, üst düzey bir polis yetkilisi yerel gazeteye yaptığı açıklamada, ölenlerin çoğunluğunu turistlerin oluşturduğunu söyledi ve ölenler arasında Avustralya, Nepal, Japonya ve Hollanda vatandaşlarının bulunduğunu belirtti. Ölenlerin kimlikleriyse henüz açıklanmadı.


6
7
8
9Haber Yayın Tarihi: 01.01.2009 10:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!