Tayland'ın Beyaz Tapınağı Görenleri Hayran Bırakıyor - Son Dakika

Tayland'ın Beyaz Tapınağı Görenleri Hayran Bırakıyor

06.06.2016 15:54

1

Dünyadaki en ilginçl Budist tapınağı olan Beyaz Tapınak, Tayland'ın kuzeyinde, Chiang Rai denilen bölgede bulunuyor. Her tarafı beyaz olan tapınak, mozaik aynalarla süslenmiş durumda. En ilginç özelliklerinden biri ise

beyaz camlardan yapılan bu tapınağın tamamlanması için daha 90 sene var.

2

Wat Rong Khun Tayland'daki tüm diğer tapınaklardan farklı çünkü tamamen beyaz malzemeden yapılmış.

3

Bu beyaz malzemenin çoğu da cam. Beyaz renk Buda'yı temsil ediyor. Beyaz camlar ise Buda'nın tüm Dünyada ışıldayan bilgeliği anlatıyormuş.

4

Bu fikrin mucidi ise Taylandlı Chalermchai Kositpipat. Henüz tamamlanmayan tapınak için fikrin mucidi, inşanın 90 yıl daha sürebileceğini söylüyor.

5

Tapınak tamamlanınca, Barselona'daki Sagrada Aile Kilisesi'ne benzeyeceği belirtiliyor.

6

Bütün diğer tapınakların aksine Wat Rong Khun, 10,000 bahttan fazla bağışları kabul etmiyor. Ayrıca bağışçılar kendi isimlerini taşıyan tapınak bölümleri yaptıramıyorlar.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Tayland'ın Beyaz Tapınağı Görenleri Hayran Bırakıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı Kocasının tecavüzüne uğradı, doğan bebeğini dolaba kilitleyip ölüme terk etti Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar