Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin, Türkiye'de fenomen oldu! Meğer Hoogerbeets'in de hocasıymış! - Son Dakika

Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin, Türkiye'de fenomen oldu! Meğer Hoogerbeets'in de hocasıymış!

27.01.2020 08:19

Manisa depremini tutturan Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin, kısa sürede Türkiye'de popüler oldu. İşte Dyson Lin hakkında merak edilen her şey...

1
Manisa depremini tutturan Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin, sosyal medya paylaşımlarıyla bir anda Türkiye'nin takibe aldığı isim oldu.
2
Kısa sürede 236 bin takipçiye kavuşan Dyson Lin, takipçilerine şöyle teşekkür etti: 236K takipçi! Umarım daha fazla insan depremleri tahmin edilebilir. Hepinize çok teşekkürler!
3
Lin, Tayvan'ın Yilan şehrinde doğmuş ve hala orada yaşıyor. 18 Mayıs 1969 dığumlu Lin, şu an 51 yaşında ve bekar.
4
Yazılım mühendisliğinden, deprem kahinliğine!
Yazılım mühendisliğinden, deprem kahinliğine!
Lin, çalışma hayatına 1993-1998 yılları arasında AVision Co'da yazılım mühendisi olarak başlamış. 1999-2003 yılları arasında Tayvan'da bir diğer yazılım şirketi Cadence'de kıdemli yazılım mühendisi olarak devam etmiş.
5
Şimdi kendi kurduğu şirketin CEO'su!
Şimdi kendi kurduğu şirketin CEOsu!
Şu anda ise çalışma hayatı boyunca da kafa yorduğu Tayvan Quake Tahmin Enstitüsünün CEO'luğunu yapıyor. Lin, tahminlerini Air 2 adını verdiği bir cihaz ile gerçekleştiriyor. Elektrik sinyallerini takip ederek depremleri tahmin ettiğini iddia ediyor.. Lin, İngilizce, basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Japonca, Tayvanca olmak üzere 5 dil biliyor.
6
Lin, blog sayfasında tahmin yönteminin elektromanyetik dalgalara bağlı olmadığını ve hava voltajından yararlanarak öngörüde bulunduğunu söylüyor. Lin, 2008'de Wenchuan'da olan 8.0 büyüklüğündeki deprem sırasında evinde bulunan bir domatesten gelen sinyalin araştırmalarına ilham kaynağı olduğunu anlatıyor. Lin, deprem tahmin yolculuğunda ev yapımı birçok cihaz icat ettiğini ve bunu Arduino platformu altyapısı ile desteklediğini de belirtiyor. Lin ayrıca sitesinde bulunan bir linkle de ürünlerinin 1,2 ve 3 modellerini 2.000 Taiwan dolarına satıyor.
7
Meğer Hoogerbeets'in hocasıymış!
Meğer Hoogerbeetsin hocasıymış!
Depremleri elektrik sinyalleri ile tahmin ettiğini iddia eden Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin, Frank Hoogerbeets'in hocası çıktı!

8
Konumları ben bilirim, Hoogerbeets bunu asla yapamaz!
Konumları ben bilirim, Hoogerbeets bunu asla yapamaz!
Lin'in sosyal medyadaki bir paylaşımı: Hollandalı öğrencim. Air 2'yi birkaç ay önce benden öğrendi. Hollanda'da sadece bir istasyonu var. Yani yerleri asla tahmin edemez. Ama benim dünyada 20'den fazla istasyonum var. Konumları şu şekilde tahmin edebilirim: Farklı istasyonlardan gelen sinyalleri karşılaştırarak. O bunu asla yapamaz!

9
Hoogerbeets hakkında attığı bir başka tweet..
Hoogerbeets hakkında attığı bir başka tweet..
Çin Cumhuriyeti'nde, Öğretmenlere saygı duyuyoruz. Peki ya Hollanda'da, Mmm ...?
10
Hoogerbeets, Air 2'yi Lin'den öğrendiğini itiraf etti
Hoogerbeets, Air 2yi Linden öğrendiğini itiraf etti
Frank Hoogerbeets bana aşina olmadığını söyledi. Sonra Twitter'da bana saldırdı. Twitter takipçilerimin çoğu ona Air 2'yi sordu. Sonunda, Air 2'yi benden öğrendiğini itiraf etti.

Son Dakika Tayvanlı deprem kahini Dyson Lin, Türkiye'de fenomen oldu! Meğer Hoogerbeets'in de hocasıymış! - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • Fıret Erik Greyfurt: Depremi o kadar uzaktan anlamak mümkünmü yoksa daha Önce malatya ve manisa ya gelmişmi.Ahmet Mete Işıkara gibi bir adam ne zaman gelir acaba... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • suna: Frank Hoogerbeets lin hocam değil hatta güvenilir olmadığını söylüyor dün türk medyasına yalan haber ürettiği icin tepki verdi ama hala yalan bilgi paylaşıyorsunuz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi