Tecavüz ve cinsel saldırı suçundan 23 yıl ceza alan yapımcı Harvey Weinstein koronavirüse yakalandı - Son Dakika

Tecavüz ve cinsel saldırı suçundan 23 yıl ceza alan yapımcı Harvey Weinstein koronavirüse yakalandı

14 gün önce

Tecavüz ve cinsel saldırı suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırılan ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein koronavirüse yakalandı. Hastalık belirtileri gösteren Weinstein'a yapılan testin sonucu pozitif çıktı. Yapımcının virüsü hapishanede kaptığı bildirildi.

1

Özellikle 1990 ve 2000'li yıllarda yapımcılığını üstlendiği filmlerin başarısıyla 'Hollywood'un en etkili ismlerinden birisi' olarak anılan Harvey Weinstein, tecavüz suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 68 yaşındaki ünlü yapımcı koronavirüse yakalandı.

2
Aralarında Ashley Judd gibi ünlü oyuncuların da bulunduğu 80'den fazla kadın, Weinstein'ın tecavüzüne ya da tacizine maruz kaldığını söylemişti.

3
25 yıla kadar haps istenen 67 yaşındaki Weinstein'in cezası Mart ayı başında açıklanmıştı. Weinstein karar duruşmasına tekerlekli sandalyede getirilmişti.
4
Weinstein'ın avukatları, cezada indirime gidilmesini talep ediyor ve"Amerikalı yapımcıya verilecek beş yılın onun için ömür boyu hapis gibi olacağını" söylüyordu.
5
Davada cezanın açıklanması sonrası, ünlü yapımcıyı cinsel tacizle suçlayan isimler arasında olan oyuncu Mira Sorvino, karar sonrası "Şaşkınlık içinde ve minnettarlık duyarak gözyaşlarına boğulduğunu" söylemişti.
6
Harvey Weinstein, eski asistanı Mimi Haley'e cinsel saldırıda bulunma ve eski oyuncu Jessica Mann'e tecavüz etme suçlamalarını kabul etmemişti.

7
Weinstein'i cinsel istismarla suçlayan en az 80 kadın arasında Uma Thurman, Salma Hayek ve Gwyneth Paltrow gibi ünlü oyuncular da bulunuyor.
8
Salma Hayek
Salma Hayek
9


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Şarkıcı Linet'in, 90 kilo olduğu fotoğraflar ortaya çıktı Ünlü sunucu Diletta Leotta, terasını ringe çevirdi! Sosyal medyayı sallayan antrenman Fransız hemşireler, hükümetin salgın politikasını soyunarak protesto etti Yere uzanıp poz veren Yasmin Erbil, takipçilerine karantina tavsiyesinde bulundu Bahamalar'daki 1 aylık karantinasını bitiren ünlü model ülkesine döndü