Tecavüzden Korunmak İçin İşkence Gibi Yöntem! - Son Dakika

Tecavüzden Korunmak İçin İşkence Gibi Yöntem!

1
Kamerun'da genç kızları 'tecavüzden korumak' için korkunç bir gelenek uygulanıyor: Genç kızların göğüslerini yakarak ütüleme...

2
Bırakın tanık olmasını, kulağa bile oldukça vahşi gelen bu uygulama nasıl yapılıyor?
Bırakın tanık olmasını, kulağa bile oldukça vahşi gelen bu uygulama nasıl yapılıyor?
Afrika ülkesi Kamerun'da kırsal bölgelerde artan tecavüz ve genç yaşta hamileliğe karşı meme ütüleme yöntemini uyguluyorlar.

3
KIZLARIN MEMELERİNİ DÜZLEŞTİRİYORLAR
KIZLARIN MEMELERİNİ DÜZLEŞTİRİYORLAR


Kamerun'da anneler, kız çocukları büyüme çağına geldikleri zaman ellerine geçen sert ya da sıcak bir cisimle kızlarının memelerini düzleştiriyor. Bu cisim kimi zaman sıcak taşlar, kimi zaman da hindistancevizi kabukları, ısıtılmış bıçaklar oluyor.

4
TECAVÜZE UĞRAMASINLAR DİYE YAPIYORLAR
TECAVÜZE UĞRAMASINLAR DİYE YAPIYORLAR


Kamerun'da beslenme tarzı ve iklim nedeniyle Avrupa ortalamasından daha erken, 9 yaş civarında ergenliğe giren kız çocukları, bu yaşta cinsel istismara uğramaya başlıyor.

5
İŞKENCE YAPIYORLAR
İŞKENCE YAPIYORLAR


Anneler, kızlarını yakın gelecekte (yani memeleri belirginleşmeye başladığında) olması muhtemel taciz, tecavüz, evlilik öncesi cinsel ilişkiden korumak için bunu yaptıklarını söylüyor. Kızlarının memeleri düzleşene kadar da belli aralıklarla bu işkenceyi kız çocuklarına 'onları korumak' adına uyguluyor.

6
İstatistikler, kızların yüzde 26'sının bu uygulamaya maruz kaldığını gösteriyor. Doktorlar bu vahşi yöntemin sağlığa da zararlı olduğu görüşünde.
İstatistikler, kızların yüzde 26sının bu uygulamaya maruz kaldığını gösteriyor. Doktorlar bu vahşi yöntemin sağlığa da zararlı olduğu görüşünde.
7
BEBEKLERİNİ EMZİREMİYORLAR
BEBEKLERİNİ EMZİREMİYORLAR
Göğüs ütüleme işlemine maruz kalan genç kızlar anne olduklarında bebeklerini emziremiyor. Yaraların mikrop kapması ve yanık izleri de vahşi işlemin yan etkileri. Bu gelenek Afrika'nın başka ülkelerinde uygulanan kadın sünnetiyle karşılaştırılarak tartışmalara neden oluyor.

8
Daha önce, Kamerun'da genç kızlara uygulanan 'göğüs ütüleme'ye karşı ülke genelinde kampanya başlatılmıştı. Sponsorların da desteğiyle, uygulamaya karşı televizyonlar kampanyaya ön ayak oldu.

9
10
11

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yetişkin film yıldızı Kendra Lust, James Rodriguez'in doğum gününü sosyal medyadan kutladı: Umarım beğenmişsindir Üzerine sinek konan yemeği çöpe atın! Önce kusup sonra yiyorlar Bikinili dansıyla olay olan Merve, şimdi de sütyensiz paylaşımıyla yürek hoplattı İkinci ele o kadar para vermeyin! İşte 2020'nin en ucuz sıfır araçları İnsanların ismini söylemeye korktuğu lanetli kasaba! Bebekler iki kalpli, üç akciğerli dünyaya geliyor