Tedaş'ı Bastılar - Son Dakika

Tedaş'ı Bastılar

21.08.2010 14:26

1
ADANA'da aşırı elektrik kullanımı nedeniyle patlayan trafolar vatandaşı canından bezdirdi. Ziyapaşa Mahallesi sakinleri elektriklerinin sık sık kesilmesi yüzünden gece sokağa döküldü, bazıları da TEDAŞ Adana İl Müdürlüğü'nü bastı.Son haftalarda yaşanan cehennem sıcakları nedeniyle klima ve bağlı olarak elektrik tüketiminin artması Adana'da sık sık kesintilerin yaşanmasına yol açtı.
2
Kavurucu sıcaklarda aşırı klima kullanımı olan Ziyapaşa Mahallesi'nde geçtiğimiz hafta elektrik trafosu patladı. TEDAŞ ekipleri sorunu çözmek için çalışmalar yürütürken mahalleli de elektriksiz kaldı. Dün gece yarısı elektrik olmayınca sıcaktan bunalan Ziyapaşa Mahallesi sakinlerinden yaklaşık 50 kişi, TEDAŞ Adana İl Müdürlüğü'nü bastı. Zaman zaman güvenlik görevlileri ile tartışan mahalle sakinleri, TEDAŞ'tan bir yetkilinin mahallelerinde olduğunu öğrenince İl Müdürlüğü'nden ayrıldı.
3
Mahalle sakinlerinden Mustafa Erol, 15 gündür TEDAŞ'a geldiklerini söyleyerek, "Buraya geliyoruz yaz dolayısıyla kablolar kaldırmıyor yanıyor diyorlar. Kablo yanınca gelip bir kablo bağlayıp geri gidiyorlar. Kısa süre sonra aşırı yüklemeden o kabloda yanıyor, trafo patlıyor.
4
Elektrik ücretine gelince fazlasıyla ödüyoruz, hizmete gelince alamıyoruz. Gecenin bu saati bu kadar insan elektrik peşinde koşuyor. Bize zarar gören elektronik eşyaların ücretini ödeyeceklerini söylüyorlar. Ya kablo bir insanın üzerine düşerse ne olacak. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?" dedi.
5
Müstakil evlerden oluşan mahallede aşırı sıcaklardan dolayı evlerinde duramayan mahalle sakinleri sokağa döküldü. Bir çoğunun belden yukarısının çıplak olduğu mahalleli 'Vur vur inlesin, TEDAŞ dinlesin' sloganları atarak yetkilerle tartıştı.
6
Mahallede bulunan bir TEDAŞ yetkilisi ise kabloların yer altına alındığını, yeni trafolar yapıldığını bu sorunu kısa sürede çözüleceğini söylemesi de mahalleliyi sakinleştirmedi. Mahallede herhangi bir taşkınlığın yaşanmaması için bölgeye polis ekipleri sevk edilirken, vatandaşlar da geceyi sokakta geçirdi.
7
8
9
10

Son Dakika Tedaş'ı Bastılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Polisliği bırakan genç kadın, çıplak fotoğraflarını satarak 13 milyon TL kazandı Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı