Tedavisi Olmayan En Korkunç Hastalıklar - Son Dakika

Tedavisi Olmayan En Korkunç Hastalıklar

15.09.2014 15:20

1
İnsan vücudu bazı hastalıklara doğuştan yakalanırken, bazılarına yaşamı sırasında yakalanmaktadır. Bilim adamları tıp sektöründe çığır açacak çalışmalara imza atmış ve pek çok hastalığın ilacını bulmuştur. Fakat tedavisi olmayan ve bilimin çaresiz kalabildiği hastalıklar da vardır. İşte o korkunç hastalıklar...

2
Moebius sendromu, bu hastalığa yakalanan kişilerin yüz sinirleri çalışmayı durdurur. Bu nedenle göz kırpamazlar, kaşlarını oynatamazlar ve gülümseyemezler.

3
Ensefalit Lethargica, I. Dünya Savaşı sırasında bulaşıcı bir halde görülmüş olan devamlı uyuklama hastalığıdır. Bu hastalığa yakalanan kişiler konuşamayan ve tepki gösteremeyen yarı ölü insanlara dönerler.

4
Dans manyaklığı, 13. yüzyılda bu bulaşıcı hastalığa yakalanan binlerce insan çığlıklar atarak bilinç dışı bir durumda günler boyunca dans etti. Dans etmeyi durdurmadıklarından dolayı birkaç gün sonra vücutları iflas etti ve öldüler.

5
Kendiliğinden yanma hastalığı, kişinin herhangi bir ön tetikleyici olmadan vücudunun içinden gelen bir ateş nedeniyle cayır-cayır yanarak ölmesine yol açar.

6
Baş sallama hastalığı, bu hastalık nedeniyle çocukların boyunları sürekli istem dışı olarak kasılmaya başlar. Ve daha sonra beyinleri de dahil olmak üzere bütün vücut organlarının gelişimleri duraksar.

7
Patlayan kafa sendromu, bu hastalığa sahip olan kişiler uykuları sırasında durduk yere beyinlerinin içinde dinamit patlaması gibi çok şiddetli sesler duyarlar ve bu patlama sesleri kalp krizine neden olabilir.

8
Terleme hastalığı, hastalar aniden aralıksız su gibi terlemeye başlarlar ve 24 saat içinde çaresiz bir şekilde ölürler. Bu hastalık 15. yüzyılda büyük bir gizemle binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştu.

9
8 yaşındaki Didier Montalvo'nun sırtı kaplumbağa kabuğuna benzeyen bir et beni ile kapladıktan sonra 'kaplumbağa çocuk' olarak anılmaya başlandı.

10
Endonezyada yaşayan 16 yaşındaki Ari Wibowo, kırmızı adam sendromu olarak bilinen bir hastalığa yakalandı. Bu hastalıkta pul pul dökülen derinin her zaman ıslak tutulması gerekiyor.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

Son Dakika Tedavisi Olmayan En Korkunç Hastalıklar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement