Tek geçim kaynağı olan ineği bataklığa saplanan yaşlı adamın çaresiz bekleyişi yürek burktu! - Son Dakika

Tek geçim kaynağı olan ineği bataklığa saplanan yaşlı adamın çaresiz bekleyişi yürek burktu!

19.05.2020 15:50

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bataklığa saplanan ineğinin başından iki gecedir ayrılmayan Mehmet Emin Atasoy, tek geçim kaynağı olan hayvanın kurtarılmasını istiyor.

1
Tüm umutlarını yatırdığı ineği bataklığa saplanan köy sakininin çaresiz bekleyişi yürek burktu. Hakkari'ye bağlı Dedeler köyünde yaşayan Mehmet Emin Atasoy'a ait inek, Nehir Sazlığı yakınlarında otlanırken bataklığa saplandı. Akşam saatleri olması nedeniyle bir şey yapamayan Atasoy, sabahı beklemek için ineğinin başından ayrılmadı. Sabahın ilk ışıklarıyla köyden gelen vatandaşların desteğiyle yapılan çalışmalar sonuç vermeyince Atasoy ikinci gece de ineğinin başından ayrılmadı.
2
"Zor şartlarda yaşadığını belirten Atasoy, "Her zaman olduğu gibi inekleri otlamak için bu taraflara gönderiyoruz. Dün akşam üstüydü ineğim gelmeyince merak edip hemen aramaya çıktım. Nehir Sazlığına doğru gittim. Baktım ineğim bataklığa saplanmış. Hemen çıkartmak için itelemeye başladım ama bataklık olduğu için çıkmadı. Mecbur ineğimin başına bir şey gelemesin diye sabaha kadar yanında bekledim."
3
"Köyden yardım istedim, sağ olsunlar hepsi geldi yardıma ama maalesef yine çıkartamadık. Her yeri aradık kurtarmak için fakat bataklık olduğu için kimse gelemedi. Şu an çok üzgünüm, bu inek benim evimin tek geçim kaynağıdır. İneğimi yalnız bırakamıyorum, lütfen yetkililer bana yardım etsin" dedi.
4
Amcası için yardım talebinde bulunan Galip Atasoy da, "Amcam ineğinin yanında oturmuş ve hayvanı da bataklığa saplanmış durumda. Yardıma geldik bir türlü çıkarmadık. Amcamı da bir türlü eve götüremedik. 'İneğim çıkmadan ben gelmem' diyor.
5
"İneğini almış 10 bin liraya, şimdi burada kesersek kasaplar bin lira ancak verir. 10 çocuğu var ve geçimini bu inekle sağlıyor. Büyüklerimizden isteğimiz, amcama yardımda bulunsunlar" ifadelerini kullandı
6
7
8
9

Son Dakika Tek geçim kaynağı olan ineği bataklığa saplanan yaşlı adamın çaresiz bekleyişi yürek burktu! - Son Dakika


YORUMLAR (19)
  • kaya başkaya: paletlı kepçe dozer son care helıkopter le insaallah kurtarılır. yorumlarda atıp tutmayın yer olarak zor bır yer Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • er kurt: bu hayvan severim ayagına ne paralar götürdüler hepte dul kokana anam bu nlar had i dayımın ineginede yardım edin yok akşama kadar bütün ajansları takip edecegim ve bakacağım nasıl hayvansever olduğunu göreceğiz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement