Son Dakika Haberleri: Tek Kişilik Otomobiller Geliyor

Tek Kişilik Otomobiller Geliyor

7 yıl önce

Park derdini tarihe karıştıracak geleceğin otomobilleri.

1
Şehir trafiğine çözüm arayan firmalar bir veya iki kişilik küçük araçlar üretmek için kolları sıvadı. Müthiş özellikleriyle işte o otomobiller.
2
VOLKSWAGEN NILS - F1 teknolojisinden ilham alınarak, alüminyum uzay kafes sistemi üzerine inşa edilen ve martı kanat kapılarıyla dikkat çeken NILS, 2.5 kW'lik elektrik motoru sayesinde 130 km/s maksimum sürate ulaşıyor.
3
Standart elektrik prizinden doldurulabilen akülerin şarj süresi ise sadece iki saat.
4
5
6
PEUGEOT RD - Peugeot'nun gerçekleştirdiği elektirk motoruyla çalışan RD çalışması, yakın bir zamanda üretilecek gibi görünmese de geleceğin ulaşım araçlarının neye benzeyeceğine dair fikir edinmemizi sağlıyor.
7
Kapıları bulunmayan RD'nin ön camı, sürücü bölümünün arkasına kadar devam ederek geniş bir görüş alanı sağlıyor.

8
RENAULT TWIZY - 7 bin Euro'ya satışa çıkarılan Renault'nun konsept çalışmasını aşıp seri üretim aşamasına getirdiği elektrikli iki kişilik şehir içi aracı Twizy, yıl sonunda birçok Avrupa ülkesinde satışa sunulacak.
9
2.32 m uzunluğunda ve 1.19 m genişliğindeki otomobilin, sıkışık şehir trafiğinde kullanılmak üzere, ikinci araç olarak tercih edileceği tahmin ediliyor.
10
11
12
13
14
15
16
NISSAN LANDGLIDER - Nissan'ın geleceğin şehir otomobili olarak tanıttığı ve ulaşımı kolaylaştırıcağına inandığı Landglider, 160 km menzil sunuyor.
17
Virajlarda motosiklet gibi yatan konseptin maksimum hızı 100 km.
18
19
20
21
22
HONDA 3-RC - Elektirkli, üç tekerlekli, tek kişilik konsept çalışması 3-RC, otomobilden çok motosikleti andırıyor.
23
Gidon tarzında direksiyonu bulunan 3-RC'nin lastikleri de motosikletlerde kullanılanlarla aynı.
24
25
26
BMW CLEVER - BMW'nin, araçların ürettiği karbondioksit gazlarını azaltmaya yönelik çalışmalarından biri olan Clever, gelişmiş bir denge sistemine sahip.
27
Üç tekerlekli Clever'ın virajlarda karşılaşabileceği takla problemini ortadan kaldırmak için arka tekerleklerin önüne hidrolik bir sistem yerleştirildi.
28
Kaldıraçlardan oluşan sistem, algılayıcılar yardımıyla aracı yattığı yönün tersine iterek dengesini korumasını sağlıyor. 100 km'deki ortalama yakıt tüketimi ise sadece 2.4 litre.

29
AUDI URBAN CONCEPT - 1+1 kişilik bu küçük ve hafif konsept otomobil, yarış ve şehir içi için geliştirilen otomobillerin özelliklerini bir araya getiriyor.
30
Audi, Sportback modeline ek olarak Spyder versiyonunu da sunuyor.
31
Tüm kumanda ve kaplamaların ultra hafif malzemelerden üretildiği Urban Concept'te sürücü, direksiyonu ve pedalları kendi vücut ölçülerine göre ayarlayabiliyor.
32
Konsept otomobilde güç kaynağı olarak iki e-tron elektrikli motoru kullanıldı.

33
34
35
36
TANGO - Dikey olarak park edebilebilen, genişliği motosikletten bile dar olan Tango, sıkışık trafikte mucize yaratıyor.
37
Amerika'da seri üretimine geçilmemesine karşın sipariş verilerek sahip olunabilen Tango'nun fiyatı 18 bin 700 dolardan başlıyor.
38Haber Yayın Tarihi: 04.10.2013 10:06 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor