Son Dakika Haberleri: Tek Zaafım Kızım

Tek Zaafım Kızım

9 yıl önce

1
Şenay Gürler, şu sıralar rol aldığı iki tiyatro oyunu ve bir dizi nedeniyle yoğun bir koşuşturma içinde. Ünlü oyuncu, bu tempoya kısa bir mola verdi, Seninle dergisinin sorularını yanıtladı.
2
AYNI ANDA İKİ TİYATRO OYUNU VE BİR DİZİDE OYNUYORSUNUZ. MÜTHİŞ BİR ENERJİNİZ OLMALI...

- “Çelik Manolyalar” ve “Ay Işığı Tarifesi” adlı tiyatro oyunlarında ve “Küçük Sırlar” dizisinde oynuyorum. Geçen sezonun ikinci yarısında başlamıştık “Çelik Manolyalar”a, bu yıl da aynı hızda devam ediyoruz. 80'li yıllarda çekilmiş, güzel ve bilinen bir filmin tiyatro versiyonu. Amerikan kasabasındaki bir kuaför salonunda geçiyor.

3
Ben oradaki kuaförüm. Altı kadının hayatlarındaki sorunlar, dayanışmaları ve ayakta durmaları çok naif bir dille anlatılıyor. Bu yıl Nedim Saban bir kez daha elden geçirdi, tekrar sahneliyoruz oyunu. “Ay Işığı Tarifesi” ise Alman bir yazarın. Tamamen doğaçlamalarla çıkan bir oyun. Bir kadının günümüzde yaşadığı bir aşk ilişkisini komik bir dille anlatıyor. Strateji mi önemlidir yoksa samimiyet mi önemlidir, bunu tartışıyor. Sonrasında iki oyunun da turnesi olacak.

4
PEKİ SİZCE AŞKTA STRATEJİ Mİ ÖNEMLİDİR SAMİMİYET Mİ?


- Kesinlikle samimiyet diyorum.


5
MAGAZİN CAMİASINDA SAMİMİYETİN OLMADIĞI SÖYLENİR. SİZ SAMİMİYETTEN YANASINIZ. ŞİMDİYE KADAR KAÇ DOST EDİNDİNİZ?

- Sadece bizim alanımızda değil genel olarak ilişkilerde öyle bir sorun var. İlişkilerin sınavdan geçmesi gerekir, yaşanmışlık, paylaşımlar, belki arada kavgalar... Bütün bunları bir araya getirdiğimde çok az arkadaşım olduğunu söyleyebilirim. Toplasanız beş kişi.

6
“AVRUPA YAKASI” DİZİSİNDE FATOŞ'U CANLANDIRDINIZ. FATOŞ SİZİ NE KADAR DEĞİŞTİRDİ?

- Her oynadığınız karaktere çok bürünürseniz şizofrenik bir tip olursunuz. Fatoş benden izler taşıyordur, çünkü benden çıkan bir karakter. Ama birebir aynı değiliz. Hayatta insanlar birbirlerine karşı o kadar çok oynuyorlar ki, siz bunu iş olarak yapıyorsunuz. Öyle düşünün.

7
Ben bunu sadece iş olarak görmüyorum; aynı zamanda ruhumu doyurduğum, para kazandığım, hayatımı geçirdiğim, hayatımı geçirmeyi seçtiğim şey olarak bakıyorum.
8
FATOŞ SİZE NE KATTI?

- Fatoş ile daha tanınır bir hale geldim. Daha çok senaryo gelmeye başladı. Bu iyi bir şey. İçsel olarak ne değişti derseniz, eskiden topuklu ayakkabı giymezdim şimdi topuklu ayakkabı giymeye başladım.

9
FATOŞ FLÖRTÖZDÜ. SİZ NE KADAR FLÖRTÖZSÜNÜZ?

- Ben flörtöz değilim. Fatoş daha farklı bir kadın. O gezmeyi seviyor. Ben evde yaşamayı seven biriyim.

10
YA AŞK?

- Aşk çok önemli bir şey hayatta. Bu ikili ilişkiler için geçerli değil, her şey için geçerli. Ben oyunculuğa karşı da büyük bir aşk duyuyorum. İkili ilişkilerde de aşksız olmaz. Aşkın tanımı herkese göre değişir üstelik. Üç kere aşık oldum, beş kere aşık oldum dersiniz. Böyle hissedebilirsiniz. Dönüp baktığınızda onun aşkla ilgisi olmadığını anlarsınız. O, o an olan bir duygudur.

11
Aşkın çok farklı olduğunu, tanımlamalara sığmadığını düşünüyorum. Rakam veremeyeceğim size ama şu an çok yoğun bir aşk hissediyorum içimde. Hayatımda biri var ve ona aşığım.
12
KIZINIZI TEK KELİMEYLE ANLATIN DESEM?

- ‘Duygu'. Adı da Duygu... Adını ablam koymuştu. Çok güzel bir isim koymuş. Çok güçlü ve duygulu bir kız. Benim hayat yoldaşım, hayatımda vazgeçmeyeceğim tek varlık. Her şeyden vazgeçebilirim ama ondan asla. Hayattaki tek zaafım kızım.

13
GENÇ ANNE OLMAK DA GÜZEL HERHALDE?

- Kızım 24 yaşında. Birlikte büyüdük onunla. Biz Duygu ile çok şey paylaştık. Öyle anlar, öyle şeyler paylaştık ki... Ben öğrenciyken aynı zamanda tiyatro yapıyordum. O benimle turnelere geldi. Küçücükken bana ezber yaptırdı. Çocuğum olmasının dışında insan olarak yaşadığımız çok özel anlarımız var. Hem sıkıntılı hem de çok güzel. O aynı zamanda benim hayat yoldaşım.

14
KIZINIZ YETİŞKİN VE EVLENECEK YAŞTA. KENDİNİZİ ANNEANNE OLARAK HAYAL ETTİNİZ Mİ?

- Olabilir ama kendimi anneanne olarak düşünemiyorum. Anneannesi gibi değil de annesiymişim gibi hissederim herhalde. Çünkü kızımı büyütürken annelik keyfini doyasıya yaşayamadım. Herhalde torun sahibi olunca anneymişim gibi hissedeceğim.

15
NASIL ERKEKLER SİZİ CEZBEDER?

- İnsan olanını tercih ediyorum.

16
İKİNCİ KEZ EVLENMEDİNİZ. SİZİ ÜRKÜTEN NEYDİ?

- Kadın-erkek ilişkileri hem çok basit hem de çok zor. Apayrı yerlerden geliyor, farklı şeyler yaşamış oluyorsunuz. İlişkiyi yürütmek bir çaba gerektiriyor. Şimdiye kadar “bu insanla evlenmeliyim” dedirtecek biri çıkmadı karşıma. Düşündüğüm zaman oldu ama olmadı. Hayat insanı bambaşka yerlere götürüyor. Birbirinize karşı yoğun duygular içinde olabilirsiniz ama birlikte yaşayamazsınız.

17
18Haber Yayın Tarihi: 03.03.2011 10:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Burcu Özberk'in kalça pozuna tepki yağdı: Ben seni ahlaklı bilirdim! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağmuruna tutuldu Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu