Teknede Dehşet - Son Dakika

Teknede Dehşet

29.07.2010 12:36

1
Fethiye'de turist taşıyan teknede yangın çıktı. 17 turist ve 5 mürettebat Sahil Güvenlik botları tarafından kurtarılırken yaşlı bir İspanyol turiste ulaşılamadı.
2
Marmaris'ten Fethiye'ye giden kaptanlığını Sait Akıncı'nın (52) yaptığı 8 metre genişliğe ve 36 metre uzunluğa sahip olan ‘Kayhan 9' isimli ahşap tur teknesinde Fethiye'nin Nar Adası açıklarında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında alevler bir anda tekneyi sardı.
3
Mürettebat yangını ihbar edip yardım çağrısı yaptıktan sonra turistlerle birlikte denize atladı.

4
Sahil Güvenlik botları ve orman yangını söndürme helikopteri kısa sürede bölgeye ulaşarak yangına müdahale etti, Bir yandan da kazazedeleri denizden topladı.

5
Teknede bulunan 9 İspanyol ve 9 Portekizliden 17'si ile 5 mürettebat kurtarıldı. Ancak Talama Galves Petersen isimli yaşlı İspanyol turist bulunamadı.
6
Kayıp turistin tamamen yanarak batan teknede bulunduğu öne sürüldü.
7
Kurtarılan turistler ve mürettebat, Sahil Güvenlik botları ve bölgeden geçen başka bir tekneyle Fethiye'ye götürüldü.
8
Vucutlarında ikinci derecede yanıklar bulunan Portekizli Balone Froza (42), Enes Froza (16) ve İspanyol Maria Galvez (47) ambulanslarla Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer turistler ise otellere yerleştirildi.

Son Dakika Teknede Dehşet - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı