Son Dakika Haberleri: Telefonlardan Bu Uygulamaları Silin!

Telefonlardan Bu Uygulamaları Silin!

4 yıl önce

Telefonların ömrünü ve şarj sürelerini uzatmak için kullanmanız gereken, kullanmamanız gereken bazı uygulamalarla, yöntemler için galerimizi ziyaret edin. Doğru bildiğimiz yanlışlarla telefonlarımızın ömrünü ve şarj sürelerini kısaltmamak için bazı uygulamalar ile yöntemlerin kullanılmaması gerekiyor.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Uçak modu
Uçak modu


Uçak modunu sadece uçakta kullanılan bir ayar olarak düşünmeyin. Rahatsız edilmek istemediğinizde veya pil tüketimini yavaşlatmak istediğinizde uçak modu, çok faydalı olabiliyor.

11
Uçak modu
Uçak modu


Ayrıca uçak modunda telefonunuz herhangi bir işlem yapmadığından çok daha hızlı bir şekilde şarj olduğunu da unutmayın.

12
13
14
15
16
17
18
Telefonunuzu en az ayda bir kez olmak üzere gereğinden fazla şarj edin. Örneğin cihazınız size yüzde 100 şarj olduğunu söylese de şarj döngüsü bitmediğinden kullanıcılar şarj sorunu yaşayabiliyor. Ayda bir kez olsun şarjınız yüzde 100 olsa dahi 30 dakika daha fazla telefonunuzu şarjda bırakmayı deneyin.

19
20
21
22
Operatörler her ne kadar Türkiye'nin dört bir yanından kesintisiz şebeke sinyali sunduğunu iddia etse de gerçekte durum pek de öyle değil. Frekansın düşük olduğu durumlarda 3G'yi kapatmalısınız. İnternete 3G hızında bağlanmak için fazladan güç harcayan iPhone bu nedenle şarjı da hızlı tüketir.

23Haber Yayın Tarihi: 10.10.2016 08:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Müslüm filminin yıldızı Şahin Kendirci son haliyle şaşırttı! Aylardır kayıp olan genç mankenin cesedine ulaşıldı! Cinayetin her detayı kan dondurdu Karanlıkta yaşıyordu, 21 yıl sonra kendini gördü! İlk sözleri yüreklere dokundu Çözülmez denen her düğümü çözüyor! Bakın Müge Anlı nereli Bu adada yaşamak yürek ister! Ölümün kıyısında tatil yapıyorlar