Televizyonda Saniye Saniye Ötenazi - Son Dakika

Televizyonda Saniye Saniye Ötenazi

12 yıl önce

1

59 yaşındaki Amerikalı emekli üniversite öğretim görevlisi Craig Ewert, korkunç hastalığın teşhisinden sadece 5 ay sonra tememen yatağa bağlı, kendi kendine nefes bile alamaz duruma gelince, 37 yıllık eşine kısa süre sonra hayatına son verme kararını açıkladı.

2

Bunca yıl hayatı paylaşan çift, kabus gibi günlerden sonra ötanazinin yasal sayıldığı İsviçre'ye gidip, 6 bin dolar karşılığında 'ölüm anlaşması' yaptı. Konunun uzmanı İsviçreli 'Dignitas' şirketinin 'ölüm anı' için kullanılan daireye yerleşen çiftin ölüme giden anları saniye saniye kaydedildi.

3

Sakinleştirici kokteylini Craig Ewert'a sunan şirket görevlisi 'Bay Craig bu bardaktaki karışımı içerseniz öleceksiniz' diyerek son kez uyarıda bulundu. Craig eşine bakarak öldürücü karışımı içti ve bir daha uyanmayacağı derin uykuya daldı. 45 dakika sonra klinik ölümü kayıtlara geçti.

4
'Ölüm Hakkı' adlı belgesel niteliğindeki olayın şimdi ilk kez televizyon ekranlarında gösterilmesi İngiltere'de tartışma yarattı.
5
6

Haber Yayın Tarihi: 10.12.2008 04:49 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dikkat günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bu nesneler ölümcül koronavirüse yol açabilir! İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı!