Tembeller İçin Zayıflama Önerisi - Son Dakika

Tembeller İçin Zayıflama Önerisi

6 yıl önce

1
Özellikle kadınlar her hafta başı rejime başlar fakat haftayı bitiremeden bu amacından uzaklaşır. Sizin rejimleriniz de genelde bu şekilde sonuçlanıyorsa mutlaka bu 10 öneriye kulak verin. İşte tembeller için 10 zayıflama taktiği...

2
1- Egzersizi bir iş olarak değil tedavi, sağlığınız için bir gereklilik olarak görün. Yaptığınız herhangi bir şey, sıkıcı bir günlük rutine dönüşmüşse ondan uzaklaşmak isteyeceksinizdir. İyisi mi egzersizi gün içinde kendinize ayırdığınız özel bir saat olarak düşünün ve o bir saat içinde keyfinizce hareket edin.

3
2- Her karbonhidratı öcü ilan etmeyin. Elbette her gün bir koca paket cips yiyerek zayıflayamazsınız ama diyetinize dikkat ettiğiniz zamanlarda kendinizi dondurma gibi masum bir tatlıyla ödüllendirebilirsiniz.

4
3- Kendinizi motive edecek bir hedef bulun. Hiçbir şey yapmazsanız vücudunuzda incelme ya da bir sıkılaşma göremezsiniz. Egzersizi kendiniz için cazip hale getirmenin en etkili yolu bir yarışa yazılmak ve onun için hazırlanmak olabilir. Ya da arkadaşlarınızla egzersiz günü organizasyonları yaparak sizi spor yapmaya iten bir güç.

5
4- Yalnızken canınız spor yapmak istemiyorsa arkadaşlarınızın motivasyon gücünden yararlanın.

6
5- Moraliniz bozuksa ya da depresyondaysanız buzdolabından başınızı çıkarmanız pek kolay olmayabilir. Kendinizi bu durumdan kurtarabilirsiniz. Hemen mutfaktan çıkın ve açık havada yürüyün. Bu, küçük bir adımmış gibi görünse de duygusal açlığınızı yemek yiyerek geçirme alışkanlığınızı engeller.

7
6-Spor salonuna gitmek için çok mu meşgulsünüz? Öyleyse çocuğunuzla açık havada oyun oynamaya ne dersiniz? Çocuklarınızı parkta birlikte oyun oynayarak ödüllendirin, televizyon izlemesine müsaade ederek değil. Bu arada kendinize de fiziksel aktivite imkanı yaratmış olacaksınız.

8
7- Kendinizi yağdan tamamen mahrum etmeyin. Çünkü bazı yağlar iyi yağlardır. Sağlıklı yağlardan bir miktar tüketmek, size kendinizi iyi hissettirecektir. Hem diyetin o kadar da yavan bir seçim olmadığını anlamanızı da sağlar.

9
8- Vücudumuz aslında korkunç şekilde suya hasretken nasıl da kahve içiyoruz, abur cubur yiyoruz. Siz siz olun açlık hissettiğinizde hemen yiyecek bir şeyler aramadan önce bir bardak su için. O açlık sandığınız şey aslında susuzluktan olabilir. Suyla kendinizi tok hissedersiniz.

10
9-Çocuklarınız için de kendiniz için de evde sağlıklı atıştırmalık bulundurmak önemli. Küçükler abur cubur diye söylenmeye başladıklarında hemen önlerine sürebileceğiniz taze meyveler ya da o meyvelerden kendinizin elde edeceği meyveli dondurma gibi atıştırmalıklar harika olabilir. Bunun için bazı meyveleri dondurulmuş halde buzlukta saklayabilirsiniz. Böylece hem çocuklarınızın hem de sizin eliniz hemen bir paket cipse uzanmaz.

11
10-İncelmeyi değil, sıkılaşmayı hedefleyin! Bunun için bisiklet sürmek harika bir yol. Hem çok da eğlenceli...

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 09:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri