Terör Örgütü Lideri İtiraf Etti - Son Dakika

Terör Örgütü Lideri İtiraf Etti

31.10.2014 12:15

1
Kolombiya'nın Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) örgütü liderleri, Kolombiya'da 50 yıldır süren savaş süresince sivillere zarar verdiklerini itiraf etti.

2
ABD, AB ve Kolombiya'nın terörist olarak tanıdığı Kolombiya'nın Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) örgütü liderleri ile Kolombiya Hükümeti yaklaşık iki yıldır ''Çözüm süreci'' kapsamında görüşme halinde.

3
Silah bıraktıktan sonra örgüt üyelerinin nasıl yargılanacakları, ne tür cezalara çarptırılacakları ve FARC'ın tamamen dağılması hakkında örgüt liderleriyle hükümet görevlileri arasında yoğun görüşmeler devam ediyor.

4
Küba'da sürdürülen bu görüşmelerde örgüt liderlerinden Pablo Atrato, FARC'ın geçtiğimiz seneler içinde sivil halka büyük zarar verdiğini söyledi.

5
Atrato, ''Sivilleri hedef almak istemedik ancak aşırı güç kullanımı ve içinde bulunduğumuz durumlar nedeniyle pek çok kayıp yaşandı'' ifadelerini kullandı.

6
1964 yılından beri süren Güney Amerika'nın bu en uzun savaşında 200 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

7
Kolombiya Hükümeti ve FARC iki yıl önce görevde olan merkez sağcı Juan Manuel Santos Hükümeti ile silah bırakarak masaya oturmuş ve ''Çözüm süreci''ne başlamıştı.

8
9
10
11
12
13

Son Dakika Terör Örgütü Lideri İtiraf Etti - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement