Son Dakika Haberleri: Testere Gibi Dişleri Olan 125 Milyon Yıllık Kuş

Testere Gibi Dişleri Olan 125 Milyon Yıllık Kuş

7 yıl önce

Arkeologlar, Çin'de yapılan kazılarda 125 milyon yıl öncesine ait keskin dişlere sahip bir kuşun fosilini buldu.

1
Çin'in Kuzey Kore ile sınır paylaşan güney eyaleti Liaoning'da yapılan kazılarda, 125 milyon önce yaşamış, keskin dişleri bulunan bir kuşa ait fosil bulundu.
2
Vertebrate Paleontology dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, fosil o kadar iyi korunmuş durumda ki, kuşun midesine ait bazı parçalar da günümüze ulaşmayı başarmış.
3
Bilim insanları, tuhaf bir diş yapısı olduğu belirtilen kuşun, bu özelliğiyle sert kabuklu böcekleri ve salyongozları yiyebildiğini düşünüyor.
4
Dinozorların dünyaya egemen olduğu yıllarda yaşamış kuşlar hakkında yeni ipuçları sunan fosilin en büyük özelliği, tuhaf diş yapısı.
5
Kızılgerdan büyüklüğünde olan kuş, Enantiornithines olarak bilinen ve nesli tükenen dişli kuşlar sınıfında yer alıyor.
6
7
8Haber Yayın Tarihi: 16.09.2013 12:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!