Tevcih Töreni'nde Şehit Yakınları Gözyaşlarını Tutamadı - Son Dakika

Tevcih Töreni'nde Şehit Yakınları Gözyaşlarını Tutamadı

30.04.2014 19:21

1
İzmir'de şehit yakınları ile gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi. Madalya töreninde oğlunun adını duyan aileler gözyaşlarını tutamadı.

2
Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik beraberliği, huzur ve güvenliği için en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şehadet mertebesine ulaşan vatan evlatlarına ve gazilere bir kez daha minnet ve şükran duygularını ifade etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi.

3
Törende şehitlerin öz geçmişlerinin okunduğu ve video gösterimi yapıldığı sırada yakınları gözyaşlarını tutamadı. Madalya takdimi sırasında da şehit yakınları duygulu anlar yaşadı.

4
Törende şehit ve malullere madalyalarını Vali Toprak, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Çetin ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıoğlu tarafından takdim edildi.

5
Törende şehit polis memuru Murat Koç'un madalyasını 5 yaşındaki oğlu Ata Koç, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Çetin'den aldı.

6
Madalya töreninden fotoğraflar...

7
8
9
10
11

YORUMLAR
500

Son Dakika Tevcih Töreni'nde Şehit Yakınları Gözyaşlarını Tutamadı - Son Dakika


Advertisement