TGB, ABD Askerlerinin Başına Çuval Geçirdi - Son Dakika

TGB, ABD Askerlerinin Başına Çuval Geçirdi

12.11.2014 16:17

1
Karadeniz'de yapılan NATO tatbikatından dönen ve dört gündür İstanbul Sarayburnu'nda bağlı bulunan 71 bordo numaralı USS ROSS adlı ABD savaş gemisinin askerlerinin başına Türkiye Gençlik Birliği (TGB)üyeleri çuval geçirdi.

2
Sabah saatlerinde Eminönü'nde gerçekleşen eylemde TGB'liler 3 Amerikan askerinin başına çuvalı, "Yanke Go Home", "Kahrolsun Amerikan emperyalizmi" sloganlarıyla geçirerek üzerlerine kırmızı boya attı. TGB'liler çuval geçirme eylemi sırasında Amerikan askerlerine İngilizce "ABD ordusunun bir üyesi olduğunuzu az önce beyan ettiniz. Sizleri katil olarak tanımlıyoruz. Topraklarımızdan defolup gitmenizi istiyoruz ve şimdi sizi protesto hakkımızı kullanıyoruz" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Amerikan askerleri de "Tamam gidiyoruz" dedi.

3
4 Temmuz 2003'te Irak'ın Süleymaniye kentinde Amerikan askerleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı subayların bulunduğu karargaha baskın düzenlenmiş ve Türk askerlerini başına çuval geçirerek gözaltına almış ve sorgulanmak üzere Bağdat'a götürülmüşlerdi.

4
Olayın görüntülerinin yayınlanmasının ardından konuyla ilgili ABD Büyükelçiliği "Yapılan saldırıyı gösteren videoyu son derece çirkin buluyoruz" şeklinde bir açıklama yaptı.

5
Grup adına basın açıklaması yapan TGB İstanbul İl Başkanı Uğur Aytaç, "Vatanımızda kara sularımızda bir Amerikan savaş gemisinin demirlediği haberimini alır almaz Atatürk Gençliği olarak devrimci Türk Gençliği olarak teakkuz durumuna geçtik seferberlik durumuna geçtik. Bu seferberlik talimatını Türkiye'nin devrimci mirasından aldık." dedi.

6
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika TGB, ABD Askerlerinin Başına Çuval Geçirdi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement