Son Dakika Haberleri: Timsah Yiyen Dev Pirana

Timsah Yiyen Dev Pirana

9 yıl önce

1
Kongo nehrinde yakalanan köpekbalığı boyunda "timsah yiyen dev balık" görenler dehşete düşürdü.
2
Afrika'daki Kongo Nehri'nde öyle bir balık yaşıyor ki Jaws ile boy ölçüşecek cinsten ... Uzun ve keskin 32 dişi var. Boyu 2 metreye, ağırlığı 100 kiloya kadar çıkıyor.
3
O üzerindeki çizgilerle tam bir kaplan balığı ancak bölge sakinleri ona "Dev Piranha" diyor. Zira o dünyanın en yırtıcı tatlı su balıklarından. Nehirlerin hakimi timsahınsa korkulu rüyası. Çünkü çoğunlukla nehirdeki timsahları avlayarak besleniyor. Yiyecek hedefleri arasında insanlar da var.
4
Dev piranhanın dişlerini görmek bile insanı dehşete düşürüyor. "Dev Piranha" ne kadar korkunç olsa da, bölge sakinlerine ekmek kapısı olmuş. Koruma altındaki balıkları görmek, çekim yapmak için bölgeye turist akını yaşanıyor.
5
Bu balığı tam sekiz gün boyunca yakalamaya çalışan İngiliz balıkçı Jeremy Wade de oltasına takılan canavarı görünce gözlerine inanamadı. 52 yaşındaki balıkçının yakaladığı devasa kaplan balığı, bu denli ölümcül olması ve yaşadığı bölgeye ulaşılmasının zorluğu nedeniyle şimdiye dek az sayıda balıkçı tarafından tutulabildi.
6
Wade, "kollarını kaybetmeden" fotoğrafları çekildikten sonra, balığı tekrar suya bıraktı.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29Haber Yayın Tarihi: 31.03.2011 08:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular