Tıp Teşhis Koyamadı, Elif Naz Öldü - Son Dakika

Tıp Teşhis Koyamadı, Elif Naz Öldü

07.02.2011 16:11

1
İzmir'de, geçen ay yürümeye başlayınca bir kilo zayıflayıp 27 kiloya düşen 16 aylık Elif Naz Akgıran, 10 yaşındaki çocuk kilosuna ulaşmasındaki neden bulunamadan hayatını kaybetti. Dün uykusunda ölen minik kızın cenazesi, bugün gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanırken, baba Ercan Akgıran, "Minik kızım, şaka gibi geldi, şaka gibi gitti" diye ağladı.
2
Ev hanımı Sıdıka Akgıran (36) ile baharatçılık yapan Ercan Akgıran'ın (37) iki çocuğunun küçüğü olan Elif Naz, nedeni belirlenemeyen nefes darlığı ve yaşıtlarının kat kat üstündeki kiloları yüzünden defalarca hastanelik oldu. 4 günlükken sarılık nedeniyle hastanelerle tanışan minik kız, 4 aylıktan itibaren hızla kilo almaya başlayınca farklı sorunlarla doktora götürüldü.
3
3 kez İstanbul'daki hastanelerde, 5 kez Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi ile 2 kez İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan ve tedavi gören minik Elif Naz, anne babasının deyimiyle "delik deşik" edildi, ama aşırı kilo alma nedeni belirlenemedi.
4
Bir buçuk ay önce DEÜ Hastanesi'ne yattığında 28 kilo gelen, aşırı kilosu yüzünden nefes darlığı gelişen, dudakları, bacakları moraran, geceleri uyuyamayan Elif Naz, neredeyse ömrünün büyük bölümünü hastane odalarında geçirdi. Zaman zaman yediği yiyecekler akciğerine kaçan, hastanede aspre edilen Elif Naz'a DEÜ Hastanesi'nden taburcu edilirken diyet düzenlenmiş, kilo vermesi istenmişti.

Son bir ayda ayaklanan Elif Naz, doktorların istediği gibi bir kilo vermiş, bu ailesini de sevindirmişti.

5
Minik kızlarının yürümeye başlamasının sevincini yaşayan aile, hiç beklemedikleri bir anda Elif Naz'ı kaybetti. Dün uyuyan kızının yanına gittiğinde ağzının ifrazatla dolu olduğunu gören baba Ercan Akgıran, son bir umut kızını önce bir özel polikliniğe, oradan da DEÜ Hastanesi'ne götürdü. Minik kızın kalbini çalıştırıp geri döndürmek için yapılan müdahaleler Elif Naz'ı yaşatmaya yetmedi.

Son Dakika Tıp Teşhis Koyamadı, Elif Naz Öldü - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement