Tırnağınızı Kırıp, Güçsüzleşmesine Sebep Olan 6 Durum - Son Dakika

Tırnağınızı Kırıp, Güçsüzleşmesine Sebep Olan 6 Durum

3 yıl önce

Tırnaklarınız zayıf ve kırılgansa bu vücudunuzdaki önemli vitamin ve minerallerin eksik olduğunun bir işareti olabilir. Bu nedenle dışarıdan alacağınız günlük vitamin takviyeleri kırılmalar için iyi bir çözümdür. Bunun dışında beslenme düzeninize biotin içerikli yiyecekleri eklemek de tırnaklarınızı güçlendirir...

1
Protein eksiklikleri
Protein eksiklikleri


Protein sadece kaslarınız için iyi değildir. Yeterince protein almamak kırılgan tırnaklara sahip olmanıza neden olabilir. Bu nedenle protein açısından zengin gıdalar tırnaklarınız için iyi besin kaynaklarıdır. Tırnaklarınızın protein ihtiyacını karşılamak için bol bol balık, tavuk, yağsız sığır eti, yumurta, fasulye ve yağsız süt tüketin.

2
Susuzluk
Susuzluk


Susuz kalmak tüm vücudunuz için kötüdür. Tüm sisteminizi etkileyen susuzluk zayıf tırnakların da en önemli sebeplerinden biridir. Tırnaklarınıza iyi bakmak için günde yaklaşık dokuz bardak su için ve dehidrasyonu önleyin.

3
Nemsiz kalmak
Nemsiz kalmak


Tırnaklarınız sadece içeriden neme ihtiyaç duymaz, dışarıdan da destek ister. Bunun için gün içinde iyi bir nemlendiriciyi ellerinize yedirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle ellerinizi yıkadıktan sonra süreceğiniz nemlendirici tırnaklarınıza çok iyi gelecektir.

4
Suyla fazla haşır neşir olmak
Suyla fazla haşır neşir olmak


Su içmek tırnaklarınıza iyi geliyor. Ancak tırnaklarınızı çok fazla su içerisinde tutmak onların katmanlarına zarar verir. Bu nedenle temizlik yaparken ya da bulaşık yıkarken ellerinize mutlaka eldiven geçirin. Aksi halde suya maruz kalan tırnaklarınız kurur ve bu da kolayca kırılmasına neden olur.

5
Çok fazla oje sürmek
Çok fazla oje sürmek


Ojesiz gezmezsiniz biliyoruz ama ojenin uzun süre tırnaklarınızın üstünde kalması da onların kurumasına ve kırılmasına neden olur. Bu nedenle aynı ojeyi tırnaklarınızda beş günden fazla tutmamalı ve manikür arasında nefes almasını sağlamalısınız.

6
Yazmak
Yazmak


Tırnaklarınızın tüm gün telefon ekranına ya da bilgisayarınızın klavyesine vururken çıkardığı sesi duyuyorsunuz değil mi? İşte bu ses tırnaklarınızın her bir vuruşunuzda darbe aldığı anlamına gelir ve onlara zarar verir. Bu nedenle ya tırnaklarınızı kısaltın ya da tırnağınıza darbe yapmayacak şekilde bir yazma şekli geliştirin.

Haber Yayın Tarihi: 05.04.2017 09:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri