Titan Saadet Zinciri'nin Kurucusu Artık Akbil İle Dolaşıyor - Son Dakika

Titan Saadet Zinciri'nin Kurucusu Artık Akbil İle Dolaşıyor

02.04.2017 14:11

20 yıl önce saadet zinciri Titan ve gösterişli kutlamalarla gündeme gelen Kenan Şeranoğlu, 16 bin kişiyi dolandırmaktan hapse girmişti. O zamanlar sokaklarda Ferrarilerle, Lamborghinilerle gezen Şeranoğlu, şimdi İstanbul Kart ile seyahat ediyor

1
Kenan Şeranoğlu (50), 20 yıl önce Titan Saadet Zinciri ile gündeme geldi, 16 bin kişiyi dolandırmaktan cezaevine girdi.

2
İzmir Hilton Otel'indeki şaşalı yaş günü partisiyle tüm Türkiye'nin tanıdığı Şeranoğlu, cezaevine girdikten sonra tüm mal varlığını kaybettiğini söyledi.

3
Kız arkadaşıyla kiralık bir evde kalan Şeranoğlu “Kız arkadaşım olmasa evin kirasını dahi ödeyemem. Ferrari, Lamborghini, Cherokee marka bir dizi lüks otomobilim vardı şimdi ise İstanbul Kart ile toplu taşıma araçlarını kullanıyorum. Aylık gelirim asgari ücret seviyesinde” dedi.

4
Şeranoğlu'nun en son gündeme geldiği krem işinde de ABD'li firma adına çekilen ihtarnamede "Şirketimizin ismini kullanma, toplantılarımıza da katılma" denildi.

5
Hakan Kenan Şeranoğlu henüz 6 yaşındayken ailesi Almanya'ya taşındı. Bu ülkede 23 yaşına kadar kalan Şeranoğlu, ‘Titan' sistemi ile de burada tanıştı.

6
1990'lı yılların ortasında Türkiye'ye döndüğünde de, 26 ülkede faaliyeti olan ‘Titan'ın Türkiye'deki direktörlüğünü üstlendi. Şeranoğlu, babası ve yakın arkadaşları ile kısa sürede ‘Titan' sistemini İzmir, İstanbul, İzmit gibi şehirlerde oluşturdu. 1997 yılı sonuna doğru ise ‘Titan' ile ilgili haberler medyada yer almaya başladı.

7
YAŞ GÜNÜ PARTİSİ SONU OLDU

YAŞ GÜNÜ PARTİSİ SONU OLDU</p><p>
Sisteme 30 bini aşkın kişi üye olurken, bu kişilerden milyonlarca mark toplandığı gündeme gelmişti. Ocak 1998'deki ‘yaş günü partisi' ise Şeranoğlu ve Titan için sonun başlangıcı oldu. İzmir Hilton Oteli'ndeki lüks parti kutlamasının medyada yer alması ile birlikte ‘Titan'a yönelik dolandırıcılık soruşturmaları hız kazandı.

8
3 Şubat 1998'de ise Kenan Şeranoğlu, babası Barbaros Şeranoğlu ve birkaç ‘Titan' yöneticisi tutuklandı. Bu kişiler 4 Şubat 2008 günü tahliye oldu.

9
Şeranoğlu, kendi ifadesine göre kadın arkadaşıyla Ataşehir Küçükbakkalköy'deki kiralık bir evde kalıyor. Şeranoğlu “Eski, şatafatlı, lüks içinde geçen hayatımdan çok uzağım. Benim iki büyük tutkum vardı: Lüks otomobiller ve pahalı saatler. Şu kadarını söyleyeyim, altımdaki son Lamborgini aldığım 11'inci otomobildi. Aldığım saatlerin bugünkü değeri tahminen 1 Milyon Euro seviyesindeydi. Bazıları, benim burada zengin olduğumu sanır ama öyle değil, ben daha Almanya'dayken ‘Titan' şirketine girmiştim ve çok iyi kazanıyordum” dedi.

10
Şeranoğlu şimdiki yaşantısına ilişkin ise “Birlikte olduğum kadın arkadaşım olmasa belki evin kirasını dahi ödeyemem. Aylık düzenli bir gelirim yok.

11
Ayda elime geçen para 1000-1500 TL. Arkadaşım ve dostlarım destek veriyor zaman-zaman. O dönem, garajımda bir çok lüks otomobil olurdu ancak şimdi cebimdeki İstanbul Kart (İETT kartı) ile toplu taşıma araçlarını kullanıyorum.

12
Babam bir süredir hasta ve devlet hastanesinde tedavi görüyor. Maddi durumum olsa babamı daha iyi tedavi ettirmek isterdim.

13
En az 50 şirkete CV gönderdim; ancak iş bulamadım. Bazı şirket sahipleri de, benim paraya ihtiyacımın olmayacağını söylüyor.”

14
DEVLET EL KOYDU
DEVLET EL KOYDU
Şeranoğlu, sahip olduğu varlıkların nasıl tükendiğine ilişkin ise, “Devlet, ‘suçtan elde edilen gelir' olarak değerlendirdiği için el koydu.

15
Gayrimenkullerim yoktu. Lüks otomobillerim ve çokça param vardı. Hepsine devlet el koydu. Cezaevinde çıktığımda beş parasızdım.

16
Öyle ki, İstanbul'a eve geldiğimde üzerime giyecek giysi dahi yoktu.

17
Ben, babamla 10 yıl aynı koğuşta kaldım. O dönem de bize annem ve yakın akrabalarımız bakıyordu” dedi.

18

YORUMLAR
500

Son Dakika Titan Saadet Zinciri'nin Kurucusu Artık Akbil İle Dolaşıyor - Son Dakika


Advertisement