Tiyatro sanatçısı dilenci kılığına girdi! Yarım saatte topladığı para akıllara zarar - Son Dakika

Tiyatro sanatçısı dilenci kılığına girdi! Yarım saatte topladığı para akıllara zarar

22.11.2020 14:37

Adana'da tiyatro sanatçısı Hüseyin Şen, sosyal deneye imza atmak için kentin en işlek caddesinde dilenci gibi davranıp, yarım saat içerisinde 60 lira para topladı. Topladığı paraları sahiplerine geri vererek, vatandaşlara dilenciler konusunda uyarıda bulunan Şen, "Dilencilik artık bir meslek haline geldi. Dilencilik yaparak insanların duygularını sömürenler tiyatro içinde tiyatro oynuyorlar" dedi.

1
Tiyatro oyuncusu Hüseyin Şen, dilenciliği meslek haline getirerek haksız yoldan para kazanıp insanların duygularını sömüren dilencilerle ilgili sosyal sorumluluk projesi başlattı.
2
Şen, yanında getirdiği eski kıyafetleri giyerek kentin en işlek caddelerinde rol yapıp, kendisini acındırarak para dilendi. Yaklaşık yarım saatte 60 lira para toplayan Şen, para veren vatandaşlara tiyatro oyuncusu olduğunu, rol yaptığını söyleyerek paralarını iade etti.

3
"DİLENCİLİK BİR MESLEK HALİNE GELDİ"
DİLENCİLİK BİR MESLEK HALİNE GELDİ
Dilencilerin ülkenin kanayan yarası olduğunu dile getiren Hüseyin Şen, "Dilenciliği meslek haline getirenler var. Dilenmek İslamiyet'e aykırı bir durumdur. Zaten maddi durumu olmayan bir insan dilenemez ve gururuna yediremez. Ben de meslek haline gelmiş olan dilenciliği anlatmaya çalışacağım. Dilencilik artık bir meslek haline geldi."
4
"Dilenciler duygu sömürüsü yapıyorlar. Kendilerine bir kılıf uyduruyorlar. Kimi yanlarına bir çocuk, kimi eline bir baston alarak duygu sömürüsü yapıyorlar. Numaradan yerlerde sürünüyorlar. Keşke bunları yapmak yerine gidip çalışsalar. Dilencilik yaparak insanların duygularını sömürenler tiyatro içinde tiyatro oynuyorlar" dedi.
5
"DAHA İNANIP PARA VERMEM"
 DAHA İNANIP PARA VERMEM
Şen'in hasta taklidine inanarak para veren Salih Erige isimli vatandaş, engelli olduğunu düşündüğü için para verdiğini belirterek, "Bir daha dilencilere inanıp para vermem'' dedi.

6
Allah rızası için sadaka niyetine para verdiğini söyleyen Bülent Pala, "Biz Türk milleti olarak çok duyarlıyız. Bazı dilenciler 'Allah rızası' diye ısrar edince vicdanıma yenik düşüp para veriyorum. Arkadaşa baktığımda engelli zannettim. O yüzden para verdim" ifadelerini kullandı.
7
Hüseyin Şen'in dilenci rolüne inanan bir diğer vatandaş Meryem Çelik ise, "Ben ve eşim de engelliyiz. Engellinin halinden engelli anlar" diye konuştu.
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Tiyatro sanatçısı dilenci kılığına girdi! Yarım saatte topladığı para akıllara zarar - Son Dakika


YORUMLAR (5)
  • murat: vermeyin vermeyin müslümansaniz vermeyin . cocuklariniza verin yada kumbaraya atin . onlarin hepsi sahtekar elerinden geldigi kadar carparlar ama baksan elleri ayaklari sag bos insanlar bosverin Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Ramo : Yardım etmek isteyen gitsin önce akrabasına,sonra yaşadığı yerdekilere baksın araştırsın mutlaka ihtiyaç sahibini bulur fakir giyindirsin aç doyursun erzağı yoksa erzak alsın,tabiki gücünüz yettiğince kendinizi ve ailenizi zor durumda bırakmadan .Gece ellerini semaya kaldırıp allaha dua eden yüzlerce insan var vesile olun bu ihtiyaç sahiplerine gerçekten hayır yapmak istiyorsanız . Öyle dilenci sahtekarlara 1 lira vermekle hayır olmuyor . Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement