Emmy Yollarında Bir Türk Askeri! - Son Dakika

Emmy Yollarında Bir Türk Askeri!

16.11.2018 14:27

Söz dizisinin karizmatik, güçlü askeri Yavuz Karasu'yu canlandıran Tolga Sarıtaş, can verdiği bu karakterle dünyaca ünlü Emmy Ödüllerine aday oldu.

1
Yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş, ekranlara ilk geldiği sıralar sempatikliği ile Türkiye'nin kalbini çalmıştı.
2
27 yaşındaki Sarıtaş, zamanla sempatiklikten öteye, karizmatik bir imaja sahip oldu.
3
Tiyatro ve oyunculuğa büyük ilgisi olan oyuncu, bu zamana kadar marangozluk ve pazarcılık yapmış.
4
Ufak tefek rollerle ekranlarda görünmüş olsa da yıldızının parlaması 5 yıl önce Muhteşem Yüzyıl'daki Şehzade Cihangir rolüyle oldu. Dizide canlandırdığı bedensel engelli genci ve bununla birlikte mutsuzluk halini başarıyla izleyiciye geçirebilmişti.
5
Oyunculukta ivme kazandığı çalışma ise hiç kuşkusuz hem çok aşık hem de aileden yana talihsiz olan Ali karakteriyle, Güneşin Kızları'ydı.
6
Ali'nin sırılsıklam aşık olduğu güzel kız, Selin'i canlandıran da aynı diziyle popülerliği yakalayan Hande Erçel'di.
7
Sempatikliği tutunca, biraz da karizmatiklik ekleyeyim diyerek, önce biraz kilo vererek yuvarlak hat mevzusunu çözdü, ardından da daha sert bir karaktere geçiş yaptı. Böylelikle ilk başrol olduğu sinema filmi Kötü Çocuk'ta yer aldı.
8
Yolun sonunda ise Söz dizisinin Yavuz Karasu karakteriyle nirvanaya yükseldi Tolga Sarıtaş. Dizi, Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinden olmayı başardı.
9
Sarıtaş, Türkiye'de çeşitli ödüllere layık görülse de oyunu büyük oynayıp Emmy yollarına düştü.
10
Geçtiğimiz yıl ilk kez Türk dizisi olarak Kara Sevda'nın ödül aldığı, 19 Kasım'da New York'ta sahiplerini bulacak olan 46.Uluslararası Emmy Ödülleri'ne 20 ülkeden 11 kategoriye adaylar gösteriliyor.
11
Bu sene ise Türkiye'den 'En İyi Erkek Oyuncu' adayı Tolga Sarıtaş seçildi. Yakışıklı oyuncu, Brezilya'dan Julio Andrade, Kanada'da Billy Campbell ve Danimarka'dan Lars Mikkelsen ile yarışacak.
12
Tolga Sarıtaş'ın adaylığı, Emmy'nin resmi hesabından duyuruldu.
13

YORUMLAR
500

Son Dakika Emmy Yollarında Bir Türk Askeri! - Son Dakika


Advertisement