Topbaş Dev Projeyi Böyle Tanıttı - Son Dakika

Topbaş Dev Projeyi Böyle Tanıttı

21.05.2012 18:00

1
Melen Projesi'nin en önemli safhalarından biri olan İstanbul Boğazı'nın altındaki su borusu geçişi bitti.
2
Beykoz Fidanlığı'ndaki DSİ şantiyesinden araçlara binen Topbaş, Çamoğlu, Demir ve basın mensupları, çapı 4 metre olan su tünelinden geçerek yerin 136 metre altında Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği noktaya ulaştı.
3
Burada basın mensupları ve beraberindekilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Kadir Topbaş, yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirdikleri tünel yolculuğuyla tarihe tanıklık ettiklerini dile getirdi.
4
Açıklamayı yaptığı noktanın İstanbul Boğazı'nın 136 metre altında yer aldığını belirten Topbaş, "Üzerimizden gemilerin geçtiğini düşününüz. İki kıtayı birleştiren bu su tüneli dünyada bir ilktir" dedi.
5

Son Dakika Topbaş Dev Projeyi Böyle Tanıttı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda "Oy Didem" diyerek hayatımıza giren Azeri kızı, estetiği abarttı! Ancak sesinden tanıyabiliyoruz Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu