Son Dakika Haberleri: 'Toplumsal Varoluş Mitingi'

'Toplumsal Varoluş Mitingi'

9 yıl önce

1
KKTC'de 'Toplumsal Varoluş Mitingi'nde Türkiye Aleyhtarı Dövizler Taşındı
2
Ocak sonunda gerçekleşen "1.Toplumsal Varoluş Mitingi"ndeki Türkiye karşıtı pankartların Ankara'da büyük tepki yaratması nedeniyle mitingde gerginliğe veya çatışmaya neden olabilecek küfürlü, aşağılayıcı yazılara göz yumulmayacağı belirtilirken, pankartlarda, "Talimatla Yönetilmeye HAYIR!", "AKP elini yakamızdan çek!", "Artık yeter!", "Kendi kendimizi yönetmek istiyoruz!" gibi sloganlara yer veriliyor.
3
KKTC gazetesi Yeni Düzen'in haberinde, Sendikal Platform bugün İnönü Meydanı'nda gerçekleşecek "2. Toplumsal Varoluş Mitingi"nde gerginliğe veya çatışmaya neden olabilecek küfürlü, aşağılayıcı yazılara göz yumulmayacağını vurgulayarak, "1.Toplumsal Varoluş Mitingi"nde verilen mesajın iyi anlaşılmadığı için bugünkü mitingdeki pankartların 'titizlikle' hazırladığını bildirdi.
4
Sendikal Platform tarafından düzenlenen ve grev eylemleriyle desteklenen miting için KKTC'nin kendi kendini yönetmek, kimliğine ve ada üzerindeki varlığına sahip çıkmak, kontrolsüz nüfusun kontrol altına alınması, göçün önlenmesi, dayatma paketin geri çekilmesi gibi talepleri içeren 5 binin üzerinde pankart hazırladığı belirtildi.
5
Muhalefet partilerinin de aktif olarak katılacağı mitingde Sendikal Platform'ca kullanılacak pankartlar arasında, "Talimatla Yönetilmeye HAYIR!", "Biz Kıbrıslı Türkleriz sen kimsin?", "AKP elini yakamızdan çek!", "Ne rehin, ne yama" gibi ifadelerin yer aldığı pankartlar dikkat çekiyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23Haber Yayın Tarihi: 02.03.2011 02:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı