Trafik Cezasından Kurtaran Cihazlar! - Son Dakika

Trafik Cezasından Kurtaran Cihazlar!

24.03.2012 11:46

1
İşte 'şartlı' muafiyet için gereken araçlar...
2
Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle trafikte seyir halindeyken cep telefonuyla konuşma yasağı ‘şartlı' olarak kaldırıldı.
3
Buna göre sürücüler, seyir sırasında cep telefonunu ile handsfree, kablo ve bluetooth kulaklıklar ile açık hoparlör aracılığıyla konuşabilecek.
4
Teknoloji Bilgilendirme Platformu Başkanı Serhat Özeren, sürücülere sağlanan avantajın önemine işaret ederek, "Bu yöntemlerle hem araç kullanılabilir hem telefonla konuşulabilir.
5
Ancak yine de ciddi ya da önemli bir konuyu konuşmak gerekiyorsa, arabanın durdurulması daha güvenli olacaktır. Sürücünün dikkati dağılabilir. İstenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir" dedi.
6
Resmi Gazete'de 21 Mart'ta yayımlanan yönetmelik değişikliği konusunda bilgi veren Özeren, otomobillerde "el değmeden" 4 şekilde cep telefonuyla konuşulabileceğini söyledi:
7
BLUETOOTH: Bazı cep telefonlarında bluetooth özelliği ve kulaklar bulunuyor. Sürücü, cep telefonunu yanında bir yere koyarak, görüşme yapabilir.
8
KABLO: Telefonlarda kablolu kulaklıklar var. Sürücü, kablolu kulaklıkla da trafikte cezaya maruz kalmadan cep telefonu ile görüşebilir. Bu yöntem sağlık açısından da uygun.
9
ARAÇTA BLUETOOTH: Araçlarda radyoya bağlı bluetooth özelliği yer alabilir. Bu "handsfree" (eller boş) anlamına da geliyor. Bu özellik sayesinde sürücü, cep telefonuyla görüşmesini arabanın hoparlörü üzerinden gerçekleştirebilir.

Son Dakika Trafik Cezasından Kurtaran Cihazlar! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"1915 Çanakkale Köprüsü"nün yüksekliği 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti Bircan sonunu hesap edemedi! Sadakatsiz'in Derin'ine yaptığı "Tokatlayacağım" yorumu ortalığı karıştırdı Yıldız Savaşları'nın Darth Vader'ı David Prowse hayatını kaybetti Cinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma planı mide bulandırdı Bir anda köpürmeye başladı! Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Eğirdir can çekişiyor