Son Dakika Haberleri: Trafik Kazalarında Hayat Kurtaran 3 Önlem

Trafik Kazalarında Hayat Kurtaran 3 Önlem

5 yıl önce

Muhtemel bir trafik kazasında can kaybı ve yaralanmaların önüne geçmek adına yapılması alınması gereken bazı önlemler bulunuyor.

1
Muhtemel bir trafik kazasında can kaybı ve yaralanmaların önüne geçmek adına yapılması alınması gereken bazı önlemler bulunuyor. Bunlardan en önemli olan üç tanesi ise şöyle...

Kaynak :
2
Havayastığı Tyson’dan Güçlü - Havayastıkları kaza anında ortalama 350 km/s’lik hızla açılıyor ve 1000 kg civarında bir kuvvet uygulayarak vücuda çarpıyor. Dünyaca ünlü boksör Mike Tyson’ın en rahat pozisyonda bile 700 kg civarında vurabildiği düşünüldüğünde, bu rakam oldukça ürkütücü.
3
Cisimleri sabitleyin - 64 km/s’lik hızda yapılan bir kazada aracın içinde bulunan her şey, normal ağırlığının 40 katına ulaşıyor. Bu da 200 gramlık bir kola şişesinin 8 kiloya ulaşıp başınıza çarpma ihtimalini akıllara getiriyor ki, bu durum, aracın içinde bulunan her şeyin sabitlenmesini gerektiriyor.
4
Hayata bağlayan üçlü - Emniyet kemeri, havayastığı ve kafalık birlikte kullanılmaması halinde hayati tehlike yaratabiliyor. Kaza anında en hayati önlemlerden biri olan havayastığının, kemerinin takılı olmadığında patlamasının, boğulma başta olmak üzere ciddi yaralanmalara yol açtığı da bir gerçek. Yine bu ikisinin de kullanımda olduğu anda kafalık takılı değil yahut yanlış ayarlanmışsa, boyun bölgesinde ciddi hasarlar oluşabiliyor.
5


Haber Yayın Tarihi: 14.07.2015 05:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Hollandalı kadın futbolcu Anouk Hoogendijk, güzelliğiyle nefes kesiyor! Güzelliğiyle bir döneme damga vuran Marilyn Monroe'nun cesediyle ilgili şoke eden gerçek, yıllar sonra ortaya çıktı! Kadın dizisinin yıldızı Özge Özpirinçci, kendisini bikinili görüntüleyen magazincilere ters köşe yaptı! Üniversite sınav sonuçları açıklanan binlerce öğrenci, kendilerini sokaklara attı! Eğlencenin dozu fena kaçtı Fırtınadan korunmak için sığındığı konteynerde, ölümle burun buruna geldi!