Trafik Şube Ekipleri, Havadan Denetimlere Başladı - Son Dakika

Trafik Şube Ekipleri, Havadan Denetimlere Başladı

13.11.2013 10:45

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, havadan denetimlere başladı.

1
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, havadan denetimlere başladı.
2
İstanbul'da trafik ihlallerini en aza indirmeyi amaçlayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, hatalı sürücüleri artık hem havadan hem de karadan yakın takibe aldı.
3
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yeni başlattığı havadan trafik ihlallerini tespit çalışması hayata geçti.
4
Polis helikopteri ile yapılan denetimlerde şerit ihlali yapan TIR'lar, karadaki ekiplere bildirildi.
5
Yapılan denetimlerde ceza kesilen bir sürücünün, "Ben yukarıdaki helikopteri gözetlemek zorunda mıyım" cevabı tebessümle karşılandı.
6
Özellikle Narkotik ve terör operasyonlarında kullanılan polis helikopteri, trafik denetimleri için de havalanmaya başladı.
7
Trafik denetimleri sırasında sürücülerden ise ilginç tepkiler de geldi.
8
Şerit ihlali nedeniyle ceza kesilen bir TIR sürücüsünün, "Ben yukarıda helikopteri gözetlemek zorunda mıyım. O zaman ileride bir polis beklesin. 'Kontrol var' desin. Ben ona göre beklerim. Kontrol olsa yolumda giderim" ifadeleri trafik polisleri tarafından tebessümle karşılandı.
9
Denetimlerle ilgili bilgi veren Emniyet Amiri Tülay Işık, "Biz helikopterle yoğunluk takibi yapıyorduk. Artık bundan sonra havadan denetim de yapacağız. Havadan yapacağımız denetimlerle de biz ihlalleri çok daha rahat, çok daha etkin şekilde denetleyeceğiz."
10
"Gerekli cezai işlem tabii ki uygulanacak. Burada amacımız ihlallerin önüne maksimum seviyede geçebilmek. Özellikle emniyet şeridi ihlalleri ve ağır tonajlı araçların sol şerit ihlalleri bizim için çok önemli. Bu anlamda havadan yapılan denetimler tabii ki trafik denetleme hizmetlerine güç katacaktır. Etkinliğimizi bir kat daha arttıracaktır" diye konuştu.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

YORUMLAR
500

Son Dakika Trafik Şube Ekipleri, Havadan Denetimlere Başladı - Son Dakika


Advertisement