Trans bireyi, cinsel organından dolayı kadınlar tuvaletine sokmadılar! - Son Dakika

Trans bireyi, cinsel organından dolayı kadınlar tuvaletine sokmadılar!

15.08.2019 16:54

Filipinler'de bulunan bir alışveriş merkezinde, kadınlar tuvaletine girmeye çalışan trans birey, erkek cinsel organına sahip olduğu gerekçesiyle, temizlik görevlileri tarafından içeri alınmadı.

1
Filipinler'in Quezon şehrinde yaşayan 28 yaşındaki Gretchen Custodio Diez isimli trans birey, bir alışveriş merkezinin tuvaletine girmeye çalışırken neye uğradığını şaşırdı.
2
Trans bireyi fark eden temizlik görevlileri, Diez'in cinsel organı olduğu için kadınlar tuvaletine giremeyeceğini söyleyerek ona engel olmaya çalıştılar.
3
Olay yerine çağrılan polis, bu durumu kabullenmeyen trans bireyi, tuvaletten yaka paça çıkararak arkadan kelepçeledi ve alışveriş merkezinin bodrum katına götürdü. Polisin Diez'e suçlu muamelesi yapması, alışveriş merkezinde bulunan halkın tepkisini çekerken, alışveriş merkezinin sahipleri trans bireye dava açtı fakat dava düştü.
4
Diez'in tuvalete girmesine engel olan temizlik elemanı ise trans bireye özür mektubu yolladı. Mektupta, ''Gretchen'den özür dilemek istiyorum. Bu özürle bana ikinci bir şans vermesini umuyorum. Ben sadece bir insanım. Onu incitmek gibi bir niyetim yoktu. LGBT hakları konusunda çalışma yapmak istiyorum. Hepsi bu. Üzgünüm...'' ifadelerine yer verdi.

5
Haberler.com/ Dış Haberler

Son Dakika Trans bireyi, cinsel organından dolayı kadınlar tuvaletine sokmadılar! - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı