Son Dakika Haberleri: Tren Yolu Daracık Sokağın İçinden Geçiyor!

Tren Yolu Daracık Sokağın İçinden Geçiyor!

25 gün önce

Vietnam'ın başkenti Hanoi'de, tren yolunun bir kısmı neredeyse evlerin içinden geçiyor...

1
İç içe binaların olduğu ve normal yaşamın devam ettiği bu daracık sokaktan tren geçmesi sıradan bir yer olabilecek Hanoi sokağını oldukça ilgi çekici bir hale getiriyor.
2
Orada yaşayan yerli halkın çok alışık olduğu bu durum, ilk kez görenleri ise şaşkınlığa uğratıyor. Trenin geçtiği Hanoi Sokağı içerisinde yaşayanlar tren geçtiği sırada evlerine doğru yönelirken, trenin gitmesiyle tekrardan sokağa çıkıyor.
3
Sokakta yaşayanlar için bu durum oldukça sıradan
Sokakta yaşayanlar için bu durum oldukça sıradan
Normalde tren yolları için önceden bir planlamanın yapılması, en uygun alanın işaretlenmesi ve bu tür yerlerin genellikle yaşam alanına uzak bölgelerde bulunması gerekiyor. Bu durumun tam tersi olan Hanoi Sokağı ise insanların yaşamlarını devam ettirebilmek için her ortama uyum sağlayabildiğini kanlı canlı bir şekilde kanıtlıyor. Tren sokaktan günde iki kez geçiyor ve artık trenin ne zaman geçeceğini bilen sokak sakinleri tüm eşyalarını ortadan kaldırıp bir süreliğine evlerine çekiliyor. Artık sokağın rutini haline gelen bu durum, elbette henüz Hanoi'yi yeni keşfedenler için şaşkınlık verici bir görüntü yaratıyor.
4
Güvenlik tedbiri olmadığı için tehlikeli
Güvenlik tedbiri olmadığı için tehlikeli
İlk kez gören kişiler genellikle sokağın çok tehlikeli olduğunu düşünüyor. Bu tespit doğru olsa bile artık trenin varlığına alışan sokak sakinleri fazlasıyla dakik ve hızlı davrandığı için korkulan sayıda bir kaza gerçekleşmiyor. 15:00 ile 19:00 saatleri arasında trenin geçişi sebebiyle iyice hareketlenen sokak oldukça ilginç görüntülere de sahne oluyor. Örneğin sokak o kadar küçük ve trenin boyutu sokağa göre o kadar büyük ki; tren ile evlerin duvarları arasındaki mesafe milimlerle ölçülüyor. Bu da trenin geçişi esnasında çıkan seslerin eve nasıl yansıdığı ve orada yaşayanların nasıl bu duruma katlanabildikleri hakkında pek çok soru ortaya çıkarıyor.
5
İzinsiz olarak işletiliyor...
İzinsiz olarak işletiliyor...
Vietnam'da yaklaşık 5000 adet yasadışı olarak izinsiz işletilen demir yolu bulunuyor. Hanoi sokağında yer alan ilginç tren yolu da bunlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla orada yaşayanlar için büyük tehlike yaratabilecek bu demir yolu için herhangi bir güvenlik önlemi alınmıyor. Elbette bazen kazalar yaşansa da demir yolunun varlığına alışan ya da yaşamını orada sürdürmekte olan insanlar bir şekilde bu zorluğun üstesinden geliyor. Öyle ki tren raylarının üzerine yerleştirilmiş masalarda oyun oynayanlara bile rastlamak mümkün oluyor. Sokağın bu ilginç durumu ise oldukça fazla turistin ilgi odağı haline gelmesini sağlıyor.
6
7Diğer Galeriler

İnanılmaz Dolandırıcılık Yöntemleri Kilolarından Kurtulmak İçin Bıçak Altına Yattı, 6 Yıl İçinde 122 Kilo Verdi! 51. Bölge Çalışanı Kanıtlarla Konuştu: Uzaylılar Fazla Nüfuslu Bölgeleri Yok Edecek Dünyanın En Ünlü Kahini: Dünyanın Tek Lideri Rusya Olacak