Trump karşıtı ünlü model Chrissy Teigen, tutuklanan protestocular için 200.000 dolar kefalet bağışladı - Son Dakika

Trump karşıtı ünlü model Chrissy Teigen, tutuklanan protestocular için 200.000 dolar kefalet bağışladı

31.05.2020 12:46

ABD'de gözaltına alındığı sırada yüzüstü yerde yatarken bir polisin diziyle boğazına baskı yaparak Afro-Amerikalı George Floyd'un ölümüne yol açması ülkeyi ayağa kaldırdı. Büyük Trump karşıtı olan ünlü model Chrissy Teigen, protestolar sebebiyle tutuklananların salınması için 200.000 dolar kefalet ücreti bağışladı.

1
ABD'nin Minneapolis şehrinde ırkçı polis şiddetine maruz kalan 46 yaşındaki Afro-Amerikan George Floyd'un ölmesi ülkeyi ayağa kaldırdı.

2
Tepki amacıyla sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya ünlüler de kayıtsız kalmadı. Aralarında Naomi Campbell, LeBron James, Bella Hadid, Jessica Alba gibi isimlerin yer aldığı pek çok ünlü, Floyd'un son sözleri olan "Nefes alamıyorum" ifadesine yer vererek paylaşım yaptı.
3
Protestoların büyümesiyle olaya sert müdahale eden polis birçok göstericiyi gözaltına alıp tutukladı.
4
Sosyal medya hesaplarından tepki gösteren ünlülerin yanı sıra ünlü model Chrissy Teigen maddi olarak elini taşın altına elini koydu.

5
Trump karşıtı olduğu bilinen başarılı model, protestolar sebebiyle tutuklananların salınması için 200.000 dolar kefalet ücreti bağışladığını sosyal medya hesabından duyurdu.
6
Teigen, takipçilerinden de "Sessizlik ihanettir" notuyla kendisine destek vermelerini istedi.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Trump karşıtı ünlü model Chrissy Teigen, tutuklanan protestocular için 200.000 dolar kefalet bağışladı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (7)
  • Şamil: Bu senaryo yıllardır konuşulur.Her ortam muhabbetinde hani kahvelerde dost sohbetlerinde ülke kurar yıkarız ya,işte böyle zamanlarda anlatılırdı.Bir gün gelecek Amerika savaş alanına dönecek,iç savaş çıkacak ve dağılacak.Sonrasında dünyanın en muhtaç ülkeciklerine dönecek denirdi.Sadece efsane olarak konuşulurdu bu senaryolar.Ancak aslı olmasada bir provası dünya gözüyle görüldü artık.Bu görüntüde bize o konuşulan öngörüleri haklı çıkaracak emareleri verdi.Etme bulma dünyası bunu herkes bilmeli. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Lazoğlu LAZ: Amerika Yanıyor !Her yer savaş alanı gibi. Nerede canlı yayın araçları ? Nerede haber alma özgürlüğü ? gazeteci canlı yayında tutuklanıyor tık yok. Ülkemde 10 tane ağaç için ortalığı ayağa kaldıranlar sürüsü ile gelen canlı yayın araçları nerede? Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement