Tuğba Özay'ın Bilinmeyenleri - Son Dakika

Tuğba Özay'ın Bilinmeyenleri

28.04.2009 11:39

1
Manken yönüyle tanındı. Hapishane günleriyle şaşırttı. Şimdi ise siyasi ve başrol oynadığı “Saddam'ın Askerleri” adlı filmle gündemde. Özay, Haber 7 muhabiri Nursel Tozkoparan'ın çarşaf açılımından siyasete ve sanata kadar her konudaki sorularını cevaplandırdı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Özay'ın anlatıtklarından satır başları

2
“Saddam'ın Askerleri” Mahalle tartışmaları, 'Türkiye muhafazakarlaşıyor mu?' tartışıla dursun, yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden belediye başkanı adayı olan Gani Rüzgar Şavata ve aileden yetişme CHP'li Tuğba Özay'ı bir araya getirdi .
3
CHP'lik nerden geliyor? Aileden mi?/ Evet. CHP'li bir ailede yetişmiş olmanın ve aile içerisindeki konuşmaların üzerimde önemli bir etkisi oldu. Daha sonraki zamanlarda da kendimi geliştirmek için çok kitap okudum. Hatta model olmasaydım kesinlikle siyasal okur ve aktif siyasetin içerisinde olurdum.

4
- Deniz Baykal'ı başarılı buluyor musunuz? CHP'li misiniz, Deniz Baykalcı mısınız?/ Bakın ben CHP'liyim ama Deniz Baykalcı değilim. Deniz Baykal artık kendisini geri plana çekip parti için akıl hocalığı yapmalı. Parti onun fikirlerinden istifade etsin ama Baykal koltuğunu bıraksın artık.
5
- Sizin mafya bağlantısınız sebebiyle CHP'ye üye yapılmadığınız haberleri çıktı? Olayın aslı nedir?/ Mehmet Sevigen “Biz kendisini oyaladık zaten bizim üyemiz değildir” gibi bir siyasetçiye ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışmayacak bir açıklama yaptı. Ama bilmediği bir şey var, ben CHP'ye üyeyim. Benim için artık partinin de bir önemi yok, iki yıl sonra İstanbul,Trabzon ya da Antalya dan bağımsız aday olmayı düşünüyorum. - Siyasetteki hedefiniz ne?/ Milletvekilliği.

6
- CHP'nin seçim öncesi çarşaf, Kuran kursu gibi açılımlarını nasıl değerlendirdiniz? / Yani geç kalındı. Samimi midirler, değil midirler bu tartışmalara giremem. Ama Türkiye'nin çok kozmopolit bir ülke olduğunu düşünürseniz, ayrımcılık yapmadan birleştirici olması açısından önemli bir adımdı.

7
- Peki siz, Recep Tayyip Erdoğan'ı nasıl buluyorsunuz?/ Tayyip Bey'in biraz daha ılımlı, agresif olmadan, insanları ürkütmeden, sevgiyle yaklaşması gerekiyor halka. Özellikle son dönemlerdeki çıkışları gerçekten ürkütücüydü.
8
- Kitabınızın adını neden Bedel koydunuz?

- Aslında ben kitabın adını “Kim Suçlu” diye koyacaktım. Fakat yayınevim Bedel adını uygun gördü.

- Daha öncesinden mi başlamıştınız yoksa oturup ciddi ciddi cezaevinde mi yazdınız kitabınızı?

- Evet. Yani içeriye girdikten iki hafta sonra başladım yazmaya. İç hesaplaşmalarımı, özlemlerimi, çocuksu düşlerimi,kaleme aldım.

9
- Cezaevindeki o sıkıntılı günleri nasıl aştınız, ibadet ettiniz mi?/ Ben oraya girdim de orada sığındım değil. Zaten inançları olan biriyim. Kimse bilmez ama birçok gece millet gece kulübünde eller havaya derken ben Hz. Yuşa'ya(a.s) gider dua ederim.
10
İnsanların sorunlarını dinliyordum. Bir de baktım ki ben orada da bir misyon edinmişim. Ben ağladığım zaman insanlar daha korkuya, telaşa kapılıyorlardı, kendilerini daha kötü hissediyorlardı. O yüzden öyle bir şiirim vardır ki besteledim ve şimdi şarkı oldu. “Beterin beteri vardır. İnadına diren” diye onları görür utanır ağlayamazdım.

11
- Saddam'ın Askerleri filmi daha vizyona girmeden tartışılmaya başlandı. Senin de ilk sinema filmin… 1 Mayıs'ta vizyona giriyor Peki bu projeye nasıl dâhil oldunuz?/ Gani Rüzgar Şavata yıllardır tanıdığım, çok sevdiğim ve değer verdiğim bir ağabeyimdir. Uzun zamandır benimle çalışmak istiyordu… Daha önce de başka bir projesinde rol vermek istemişti. Fakat benim yoğunluğumdan takvimimiz uymamıştı. Beni bu proje için kandırdı.

12
Peşmerge sahnesini oynamak sizi ürküttü mü? Ön yargınız var mıydı?/ Önyargım vardı. Türkiye'de Peşmerge dediğiniz zaman herkesin kafasında farklı bir algı uyandırıyor. Peşmerge eşittir terörist algılaması hakim. Hâlbuki Peşmerge Kuzey Irak'ta yaşayan Kürt topluluğun adı. Bunu farklı yönlere çekmek çok yanlış.
13
- Gelelim şu medyada tartışılan “at sürüklenirken öldü” haberine.

- Ben o sahne çekilirken orada değildim. Gani Bey benim bu konudaki hassasiyetimi çok iyi bilir. Ama kendisi de aynı hassasiyete sahiptir. Filmde gördüğünüz atlar zaten Gani Bey'in kendi çiftliğinde baktığı özel atları. Bırakın atın sürüklenmesini, atla birlikte kan revan içerisinde sürüklenen biri de var. Ama bu sadece 10 metre bir sürüklenme sahnesi. Film için gayet normal bir görüntü.

14
- Filmde sizi en çok etkileyen sahne?/ Esirler ve bir yemek yeme söz konusu işte bulgur pilavı getirilmiş esirlerin arasında bir imam da var. O imamla yapılan konuşma ve akabinde herkesin mecburiyetten öyle bir yoklukta, zorlukta inanılmaz işkencelere maruz kalıp da o pilavın içine hepsinin birden ellerini daldırıp, yaşamak için direnç gösterdikleri anıdır.

15
- Siyaset düşünüyorsunuz, kitap yazdınız, albümünüz çıkacak… Sırada ne var?/ Benim kitabımı senaryo haline getirmek istiyoruz. Bu projemi hemen hayata geçirmek için Bakanımız Ertuğrul Günay'dan destek almak istiyorum. - Ben yazacağım, Gani Bey de çekecek.
16
- Manken olarak güzellik sırlarınızı da söyler misiniz?/ Çok klasik olacak belki ama düzenli spor yapıyorum ve düzenli besleniyorum. İçecek olarak yeşil çay ve sıkma meyve sularını tercih ediyorum. Sabah kahvaltısını asla ihmal etmiyorum. Ayrıca yüz temizliğimde soda, yüz maskesi olarak yoğurt, bal, limon karışımını uyguluyorum. Sadece yoğurtta sürülebilir çok faydasını görürsünüz. Haftada üç gün uygulamak yeterli… Yüzümü sodayla yıkarım. Saçıma badem yağı sürerim. Asla makyajla uyumam.

17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Son Dakika Tuğba Özay'ın Bilinmeyenleri - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement