Tüm Organlar Ayak Tabanına Bağlı - Son Dakika

Tüm Organlar Ayak Tabanına Bağlı

11.04.2014 19:16

Tüm gün yükümüzü taşıyan ayaklar, belki de bedenimizde en çok ilgiyi hak eden ama çoğunlukla arka planda kalan uzuvlarımız.

1
Tüm gün yükümüzü taşıyan ayaklar, belki de bedenimizde en çok ilgiyi hak eden ama çoğunlukla arka planda kalan uzuvlarımız. Biz yeni yeni farkına varsak da 5000 yıl önceki insanlar onların kıymetini bilmiş.
2
Tarihte Çinliler, Mısırlılar ve Amerika yerlileri tarafından uygulandığı bilinen refleksoloji, başta ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir alternatif tedavi metodu.
3
Tarihte Çinliler, Mısırlılar ve Amerika yerlileri tarafından uygulandığı bilinen refleksoloji, başta ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir alternatif tedavi metodu.
4
Bu tarihi yöntem, ayaklara uygulanan özel masaj hareketleri ile bedenin belli alanlarında toplanan enerjiyi dağıtmasını sağlar.
5
Refleksoloji, ayak tabanında vücudumuzun tüm organlarına, bölgelerine karşılık gelen refleks noktaların bulunduğuna işaret eder.
6
Her bir ayak tabanında yer alan pek çok sayıdaki sinir uçlarına yapılan basınç ve ovma hareketleri ile vücutta bu sinirlerin ilgili olduğu sistem, bölge ve organlarda iyileşme sağlanır.
7
Refleksoloji zihinsel, ruhsal ve fiziksel anlamda bir rahatlama sağladığı gibi doğu felsefesine göre vücuttaki enerji akışını düzenleyen bir terapidir.
8
Ayak tabanında yer alan bu beden haritası; migren ağrıları, stres, sırt ve bel ağrıları, hazımsızlık, astım, romatizma ve daha birçok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır.

Son Dakika Tüm Organlar Ayak Tabanına Bağlı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor