Tümorlü Bebek Dünyaya İki Kez Geldi - Son Dakika

Tümorlü Bebek Dünyaya İki Kez Geldi

1
ABD'nin Teksas eyaletinde yaşanan olay, duyanları şaşkına çeviriyor. Anne karnındaki bebeği, omuriliğinde tespit edilen tümörü almak için anne karnından çıkaran doktorlar, tedavi edip tekrar koydu. 6 haziranda da sezaryenle tekrar doğan bebek şimdi çok sağlıklı.

2
Daily Mail'in haberine göre, Lynlee Boemer isimli bebeğin iki doğum günü var çünkü Lynlee, iki kez dünya geldi. Doktorlar, hayatını kurtarmak için doğumuna 12 hafta kala bebeği annesinin rahminden alarak bir operasyon gerçekleştirdikten sonra tekrar yerleştirdi.

3
Hamileliğin 16. haftasında Lynlee isimli bebeğin kuyruk sokumu kemiğinde tümör olduğu anlaşıldı. Bebeğin yaşaması için tek çare, anne Margaret'ın rahminin operasyonla açılarak 538 gramlık fetüsün 20 dakikalığına çıkarılmasıydı.

4
24. haftada başarıyla gerçekleştirilen operasyondan sonra fetüs tekrar annenin rahmine yerleştirildi ve rahim dikildi. Margaret'ın, 12 hafta sonra bebeği ikinci kez dünyaya gelene dek yatarak dinlenmesi gerekiyordu. 36. haftasını tamamlayan Lynlee, 2 kilo 400 gram doğdu.

5
Dr. Darrell Cass, sakrokoksigeal teratomun yeni doğanlarda en çok rastlanan tümör olduğunu söyledi. Ancak yine de nadir rastlanan bir durum. Sebebi bilinmeyen tümör kız bebeklerde erkeklerin 4 katı fazla görülüyor ve 30 bin-70 bin doğumda bir rastlanıyor. Bazen doktorlar operasyon için doğumu bekliyor ancak tümör, Lynlee'nin hayatını tehlikeye atıyordu.

6
7
8
9

Haber Yayın Tarihi: 27.10.2016 09:22

Son Dakika Tümorlü Bebek Dünyaya İki Kez Geldi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu